Dobre info

sobota, 8 sierpnia, 2020
Strona główna Wiadomości Nauka Bill Gates wspiera projekt mający na celu stworzenie lepszej alternatywy od mleka...

Bill Gates wspiera projekt mający na celu stworzenie lepszej alternatywy od mleka matki.

Bill Gates stworzył Fundusz inwestycyjny mający na celu wsparcie Amerykańskiej firmy BIOMILQ. Stosuje ona nowoczesne metody aby sztucznie wytworzyć ludzkie mleko. 

Nowo założona firma otrzymała 3,5 miliona dolarów ze środków funduszu, którego sponsorami są: Bill Gates, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg i Richard Branson. Jej produkt zachęcił sponsorów ze względu na pełnowartościowy skład oraz system produkcji. Ten ostatni wytwarza dużo mniej dużo mniej dwutlenku węgla.

Zalety BIOMILQ


Sztuczna produkcja mleka polega na na hodowaniu ludzkich komórek nabłonka piersiowego. Jest to duża zmiana ze względu na ochronę środowiska, gdyż szacuje się że przemysł mleczarski stanowi 10% emisji gazów cieplarnianych. Trzeba też pamiętać że produkcji sztucznych mieszanek jest on niezbędny.

Ponadto firma twierdzi że ich formuła mleka jest łatwiej przyswajalna i trawiona przez niemowlęta, w porównaniu do dostępnych na rynku. Produkcja mleka skupia się na replikacji kluczowych białek występujących w mleku ludzkim. Mleko pozyskiwane z hodowanych komórek ludzkich zawiera białka znajdujące się w naturalnym. Dzięki temu zakłada się że będzie ono korzystniejsze zdrowotnie w porównaniu do mleka krowiego, czy mieszanki na bazie soi.

Skąd pomysł


BIOMILQ przedstawił dowód koncepcji sztucznego mleka w lutym. Ma ono zawierać zarówno kazeinę, jak i laktozę, czyli najważniejsze białka będące składnikami mleka ludzkiego. Według założycielki projektu, Michelle Egger, mleko zapewni kompleksowe i zrównoważone żywienie niemowląt.

Współzałożycielka, Leyla Strickland, przyznała że do stworzenia prototypu zainspirowały ją własne doświadczenia z karmienia piersią. “Wyłączne karmienie piersią może nie być dla wszystkich, a dla niektórych jest po prostu nie możliwe” przyznała w wywiadzie. 

Aby mleko było dostępne na rynku, pomimo wielkiego wsparcia finansowego od Billa Gatesa, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Produkt musi dostać zgodę od odpowiednich organów nadzoru. 

źródło: coinspeaker

Jeśli chcecie zobaczyć więcej newsów o tym jak nauka zmienia jakość naszego życia, pamiętajcie żeby odwiedzić kategorię nauka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Fan roller coasterów schudł dla nich 91 kg.

Jared Ream, 35 letni fan kolejek w wesołych miasteczkach schudł prawie 91kg, by przejechać się siódmą pod względem wielkości kolejką na...

Harcerze działają w Łodzi

Cześć. Pochodzę z Łodzi i chciałem się podzielić historią o tym jak Harcerze działali i pomagali innym w moim mieście.

Pacjent “bez szans wyzdrowienia” wraca do domu.

Pacjent czyli Gigi Martinez, która skończyła 60 lat w lutym tego roku, wróciła do swojego apartamentu w Yonkers w stanie Nowy Jork,...

Wytrwałość NASA

Wytrwałość 30 lipca NASA wysłała na Marsa duży, bezzałogowy pojazd robotyczny. Ten niezwykły eksplorator zróżnicowania geologicznego waży 143 kg i ma aż...