Dobre info

piątek, 7 sierpnia, 2020
Strona główna Wiadomości COVID “Strefa wojny”, szpital w Nowym Jersey, po raz pierwszy od miesięcy zatwierdził...

“Strefa wojny”, szpital w Nowym Jersey, po raz pierwszy od miesięcy zatwierdził zero przypadków zachorowania na COVID-19

Szpital Hrabstwa Bergen, w przeszłości nazywany przez pracującego tam lekarza jako “strefa wojny”, odnotował zero przypadków zachorowań na COVID-19. Jeszcze miesiąc temu walczył on o przetrwanie.

W piątek 10 lipca Holy Name Medical Center, szpital w Teaneck, wypuścił z kwarantanny wszystkich swoich byłych pacjentów, jednocześnie nie odnotowując nowych przypadków. Od czasu kiedy 4 miesiące temu, pacjent z Fortu Lee zgłosił się do szpitala, wszystkie jego sale i zasoby były w użyciu. 

Od kiedy mężczyzna z Fortu Lee był umiejscowiony w szpitalu hrabstwa Bergen, został on epicentrum zachorowań w całym New Jersey. Do dziś, szpital zanotował 9851 pozytywnych testów na przeciwciała, a śmierci spowodowanych COVID-19, nawet i 1751. Wystarczyło to by, zapełnić wszystkie 70 placówek centrum, jak mówi w raporcie główny wykonawczy, James Tedesco. 

Ze względu na umiejscowienie w Teaneck, które było trzecim co do liczby zakażeń miejscem w hrabstwie, szpital szybko się zapełnił. Zachorowania pojawiały się dużo częściej niż pozwalała na to liczba stanowisk na których mogliby zostać przyjęci pacjenci. Właśnie dlatego miejsce zostało centrum epidemii przez pierwsze tygodnie lockdownu. 

Już podczas 3 tygodnia pandemii, personel placówki nie miał więcej fartuchów i środków ochrony osobistej. W krytycznym momencie, szpitalowi brakowało nawet wentylatorów, używanych do wspomagania oddychania. 

Sytuacja coraz bardziej pogarszała się z czasem, do tego stopnia że szpital postanowił poprosić o pomoc. W poście na Twitterze poprosili oni o dotację pieniędzy, za które mogliby kupić odpowiedni sprzęt. Pomogło to zapewnić odpowiednią opiekę, jak i chronić lekarzy i pielęgniarki. 

Mimo że liczba zakażeń powoli rośnie w New Jersey, ten szpital może liczyć na pomoc lokalnych mieszkańców. Zebrał też dużo doświadczenia, dzięki któremu może optymalnie reagować na zachorowania. Miejmy nadzieje że COVID-19 jeszcze bardziej pomoże dam dostrzec potrzeby ludzi dookoła nas.

Jak zawsze, po najnowsze, pozytywne informacje na temat koronawirusa na świecie, odwiedźcie kategorię COVID.

źródło: newjersey

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Fan roller coasterów schudł dla nich 91 kg.

Jared Ream, 35 letni fan kolejek w wesołych miasteczkach schudł prawie 91kg, by przejechać się siódmą pod względem wielkości kolejką na...

Harcerze działają w Łodzi

Cześć. Pochodzę z Łodzi i chciałem się podzielić historią o tym jak Harcerze działali i pomagali innym w moim mieście.

Pacjent “bez szans wyzdrowienia” wraca do domu.

Pacjent czyli Gigi Martinez, która skończyła 60 lat w lutym tego roku, wróciła do swojego apartamentu w Yonkers w stanie Nowy Jork,...

Wytrwałość NASA

Wytrwałość 30 lipca NASA wysłała na Marsa duży, bezzałogowy pojazd robotyczny. Ten niezwykły eksplorator zróżnicowania geologicznego waży 143 kg i ma aż...