Dobre info

sobota, 8 sierpnia, 2020
Strona główna Wiadomości COVID Mężczyzna stworzył przeźroczyste maseczki, żeby ułatwić komunikację głuchym ludziom.

Mężczyzna stworzył przeźroczyste maseczki, żeby ułatwić komunikację głuchym ludziom.

Gdy maseczki są wymogiem, powstaje dużo barier. Są one na przykład dużym utrudnieniem dla głuchych. Przezroczyste maseczki stworzone przez dok Briana Traversa są dla nich rozwiązaniem. 

Gdy Asli Knowles zobaczyła jedną z “czystych masek doktora Briana Traversa” od razu wiedziała że musi sobie załatwić jedną.  Pracuje ona w sklepie osiedlowym i chciała żeby ludzie widzieli jej twarz, gdy ich obsługuje. Chciała też móc się komunikować ze słabo słyszącymi klientami, bez ryzykowania swoim zdrowiem. Czytanie ruchu ust jest bowiem dla nich ważnym elementem komunikacji. Gdy twórcę maseczek otrzymał prośbę, poruszyło go to na tyle, że napisał maila do menedżera Asli. 

“Asli napisała: “Lubię się uśmiechać, i uważam że ta pandemia wszystkich denerwuje.

“Asli napisała: “Lubię się uśmiechać, i uważam że ta pandemia wszystkich denerwuje. Chciałabym poprawić nastrój moich klientów moim uśmiechem”, napisała 53-letnia kobieta z florydy. “Powód Asli żeby dostać moją przezroczystą maseczkę jest najbardziej altruistyczny ze wszystkich z jakimi się spotkałem. Zdecydowanie jest wielkim skarbem firmy, w której pracuje.”

Travers wysłał ten list zarówno do Asli, jak i jej menedżera. Udostępnił go też na swoich mediach społecznościowych, Sprawie brakowało jednak rozgłosu. Do produkcji maseczek potrzebne były środki, których Brian nie posiadał. Na pomoc przyszedł jednak portal Some Good News . Po udostępnieniu przez nich tekstu sprawa nabrała rozgłosu. Tysiące zakochali się w historii Asli i Traversa. Dla doktora było to jednak bardzo personalne. 

“Nagle mnie to uderzyło. Będąc głuchym, prosty uśmiech od razu może nam przekazać z jakim człowiekiem mam do czynienia. Asli chciała po prostu pomóc wszystkim.”

Kiedy większość zamówień zajmuje Traversowi parę tygodni do wysłania, Knowles wysłał maseczkę tak szybko jak mógł. Normalnie szyje od 8 do 10 maseczek na godzinę, ale popyt na nie jest duży. Anchor Handmade Masks są jedynym zatwierdzonym przez Amerykański urząd takim produktem na rynku. 

Travers jest byłym lekarzem, który stracił słuch w 2002 roku. Na pomysł z przezroczystymi maseczkami wpadł gdy poczuł trudności związane z rozumieniem innych. Od kiedy stracił zmysł słuchu, dużą częścią komunikacji było czytanie z warg. Gdy ktoś używa maseczki, jest to niemożliwe. Często zderzał się z rzeczywistością, gdy musiał prosić innych ludzi by opuścili maseczki, żeby mógł zobaczyć ich usta. Wielu obawiało się o swoje zdrowie. Nie mógł ich za to winić, czuł się jednak bezradnie. Musiał polegać na innych ludziach, czy kartkach papieru. 

Powoli przestawał zupełnie udzielać się społecznie

Czuł zagubienie. “Maseczka jest potrzebna, ale jest barierą. Czemu nie zaczniemy produkować maseczek z okienkiem przez które możemy zobaczyć usta?” 

Usiadł przy stole w kuchni i zaczął projektować. Szyć nauczył się w marcu. Wkrótce powstał pierwszy prototyp maseczki z plastikowym okienkiem, przez które widać było usta. 

Doktor Travers uwielbia to gdy ludzie proszą o jego przezroczyste maseczki. Cieszy się też z tego że zbliżają one ludzi. 

źródło: today.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Fan roller coasterów schudł dla nich 91 kg.

Jared Ream, 35 letni fan kolejek w wesołych miasteczkach schudł prawie 91kg, by przejechać się siódmą pod względem wielkości kolejką na...

Harcerze działają w Łodzi

Cześć. Pochodzę z Łodzi i chciałem się podzielić historią o tym jak Harcerze działali i pomagali innym w moim mieście.

Pacjent “bez szans wyzdrowienia” wraca do domu.

Pacjent czyli Gigi Martinez, która skończyła 60 lat w lutym tego roku, wróciła do swojego apartamentu w Yonkers w stanie Nowy Jork,...

Wytrwałość NASA

Wytrwałość 30 lipca NASA wysłała na Marsa duży, bezzałogowy pojazd robotyczny. Ten niezwykły eksplorator zróżnicowania geologicznego waży 143 kg i ma aż...