Poland Business Run zapewnia bezpłatną rehabilitację i wsparcie psychologiczne

Fundacja Poland Business Run co roku zapewnia bezpłatną rehabilitację osobom z niepełnosprawnościami. Zawsze organizuje charytatywny bieg na rzecz tych, którzy potrzebują rehabilitacji, by wrócić do zdrowia i sprawności. W tym roku fundacja pomoże także kobietom po zabiegu mastektomii.

Celem Poland Business Run jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami i sfinansowanie im protez, wózków, a także rehabilitacji. Co ważne, w tym roku pomoc otrzymają także kobiety, które walcząc z nowotworem, przeszły zabieg amputacji piersi.

– “W ubiegłym roku pilotażowo sfinansowaliśmy turnusy rehabilitacyjne dla 6 osób po mastektomii. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to grupa bardzo potrzebująca wsparcia w powrocie do zdrowia i sprawności. Dlatego oficjalnie zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie rehabilitacji i, z pomocą uczestników Poland Business Run, postaramy się wspomóc jak największą liczbę beneficjentów” – zaznacza Marta Hernik, dyrektorka zarządzająca fundacji.

By zebrać środki na pomoc, Poland Business Run co roku organizuje bieg charytatywny dla przedstawicieli firm i korporacji. W tym roku odbędzie się on 4 września. Jednak kobiety po mastektomii już od lutego mogą składać wnioski o dofinansowanie na rehabilitację.

– “Większość pacjentek po zabiegu mastektomii zgłasza ból, ograniczony zakres ruchu oraz zmniejszoną siłę w ręce po stronie operowanej. Powoduje to dysfunkcje w podstawowych czynnościach, takich jak czesanie się, ubieranie, gotowanie, podnoszenie cięższych przedmiotów. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wdrożyć rehabilitację nakierowaną na poprawę funkcjonalną ręki” – mówi Karolina Świątek, fizjoterapeutka w ośrodku Znowu w Biegu. 

Fundacja zadba także o zdrowie fizyczne swoich podopiecznych. Kobiety podczas walki z nowotworem zmagały się z ogromnym stresem.

– “Blizna pooperacyjna, obolała ręka czy asymetria w ciele stanowią bodźce, które przypominają o chorobie zagrażającej życiu oraz doświadczonej stracie. Sprzyjają przeżywaniu trudnych emocji (jak lęk, złość, smutek, wstyd, poczucie winy), z którymi każda z osób radzi sobie w inny sposób” – wyjaśnia psycholożka, dr Urszula Horwath.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły