Otworzył centrum treningowe dla niepełnosprawnych

Krzysztof Stern otworzył centrum treningowe dla osób niepełnosprawnych. Pomaga także Ukraińcom poszkodowanym w wojnie.

W centrum treningowym stworzyszenia “Jedna chwila” Krzysztofa Sterna można spotkać wiele osób z trudną historią. Jedną z nich jest Żenia.

“Wzięliśmy udział w spotkaniu dotyczącym osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych w Ukrainie. Mówiliśmy o seniorach, osobach z niepełnosprawnością i chorych. Tam rozpoczęliśmy współpracę z Polską Misją Medyczną. Zaproponowali, żebyśmy koordynowali część tego projektu, która dotyczy zaprotezowania i rehabilitacji. Z radością przyjęliśmy to zadanie” – mówi Żenia.

Najnowszy projekt Krzysztofa Sterna zakłada pomaganie właśnie takim osobom jak Żenia. Pomagali im rozpocząć nowe życie w naszym kraju.

“Były momenty, że spałem na kanapie, bo żona była na mnie zła, że telefon dzwoni całą noc. Dołączyło do nas wiele fundacji. To była praca zespołowa. Sprzęt znajdował się w klubie Iron Arena. Włączyły się osoby z różnych krajów. Współpracowaliśmy również z pracownikami Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Koordynowaliśmy poszukiwania mieszkań. Tu pomogła nam fundacja Podaj dalej, która dysponowała mieszkaniami treningowymi. A teraz, po konsultacjach z organizacjami pozarządowymi u Pierwszej Damy, współpracujemy z Polska Misją Medyczną” – wspomina.

Krzysztof Stern ma jednak jeszcze wiele planów. Chce jak najbardziej pomóc niepełnosprawnym Ukraińcom. Jego marzeniem jest stworzenie ośrodka, gdzie Ukraińcy będą mogli otrzymać nie tylko rehabilitację fizyczną, ale też społeczną.

“Moim marzeniem jest stworzenie ośrodka, który będzie rehabilitował społecznie. Pomoże wdrożyć się do życia osobom poszkodowanym w wojnie, które przeżyły traumę i nie mogą wrócić do normalnego funkcjonowania tam, gdzie żyły do tej pory. To nie to samo, co osoba po wypadku w Polsce, która wraca do domu i rehabilituje się wśród bliskich. Ci ludzie często stracili najbliższych i muszą zacząć życie od nowa. Będziemy ich też uczyć naszego systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością, który różni się od ukraińskiego” – podkreśla.

Źródło: publicystyka.ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły