Tomasz Karcz to fryzjer i projektant mody. Choć ma tylko jedną rękę, to jest niezwykle uzdolniony i ma wielu klientów.
Mężczyzna na codzień jest fryzjerem. Warto jednak zaznaczyć, że ma wiele pasji. Kocha także projektować modę. Od czasu do czasu zajmuje się również makijażami, charakteryzacjami filmowymi. To co zasługuje na największy podziw to fakt, że Tomasz stara się połączyć swoją pracę z działalnością charytatywną.
– “Pamiętam taki moment w moim życiu zawodowym – był 2014 rok, mieszkałem w Warszawie na Mokotowskiej, pracowałem z osobami publicznymi, gwiazdami, celebrytami. Odezwał się wtedy we mnie głód równowagi – żeby ta praca nie była płytka, próżna i tylko dla tego, co powierzchowne. Chciałem, żeby moja praca była szlachetna, szukałem więc sposobu na to, jak to pogodzić. I znalazłem. Od pięciu lat współpracuję z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Raz na dwa miesiące robię bezpłatnie metamorfozy osobom w kryzysie bezdomności, skrzykuję kolejnych fryzjerów, by się w tę pomoc włączali. Współpracuję też ze Stowarzyszeniem „W Koło Pomagam”, Fundacją Rak’n’Roll, Fundacją Integracja czy Festiwalem Filmowym „Integracja Ty i Ja” – opowiada fryzjer.
Tomasz choć ma nie w pełni wykształconą rękę, to jest bardzo uzdolnionym fryzjerem.
– “W wieku nastoletnim, zauważyłem, że moja prawa strona ciała rozwija się inaczej, a lewa inaczej. Dopiero później okazało się, że nie mam kawałka mięśnia. Będąc przed trzydziestką poszedłem do lekarza na konsultacje ze złamaną lewą ręką. Wchodzę, a on mówi: „o, widzę, że pan z zespołem Polanda?”, na co ja: „przepraszam, z czym?”, a lekarz: „no przecież widzę” – wspomina. – Jestem chłopakiem z małego miasta, nie miałem od urodzenia dłoni, wiele nisz mnie dotyka, dlatego musiałem sporo przepracować. Chodząc po szarym komunistycznym Ostrowcu lat osiemdziesiątych wiedziałem, że to nie jest to. Gdy zobaczyłem na ekranie Alexis w Dynastii… To był przełom. Wiedziałem, że gdzieś jest inny świat, do którego należę. Wyczekiwałem, kiedy mogę zostać sam w domu, żeby się przebierać i eksperymentować. Uwielbiałem to” – dodaje.
Źródło: pl.aleteia.org