Niezwykły sposób na świętowanie imienin: Kingi w Wieliczce

Kopalnia Wieliczka wraz ze stacją radiową RMF FM zorganizowali niezwykle ciekawą akcję z okazji imienin wszystkich King. To naprawdę niesamowity sposób świętowanie.

Uczestniczki przybyły z różnych zakątków Polski, w tym aż ze Szczecina. Na początku zabawy miały za zadanie odnaleźć św. Kingę, która spacerowała po terenie kopalni. Można ją było rozpoznać po królewskich czerwonych szatach i ozdobnej koronie. Po jej odnalezieniu, św. Kinga wcieliła się w rolę przewodniczki i poprowadziła panie do podziemnej kaplicy, ozdobionej pięknymi rzeźbami i płaskorzeźbami. Następnie zwiedziły komory z solnymi jeziorami oraz zakamarki kopalni, które na co dzień są niedostępne dla turystów. To było naprawdę niesamowicie ciekawe świętowanie imienin.

Bardzo mi się podobała kaplica św. Antoniego, nigdy wcześniej w niej nie byłam i czuję się zaszczycona, że mogłam ją zobaczyć – zaznaczyła pani Kinga.

Moją uwagę szczególnie przykuła winda, którą wjeżdżaliśmy piętro wyżej. Była panoramiczna, można było sporo zobaczyć – przyznała jej imienniczka. – To był piękny dzień, tym bardziej cieszę się, bo świętuję dzień po dniu – wczoraj miałam urodziny. To piękny czas, było wspaniale.

Co więcej, odważniejsze uczestniczki wycieczki próbowały soli bezpośrednio ze ścian, co przewodnicy uznają za obowiązkowy punkt każdej wizyty. Panie czekały nie tylko atrakcje, ale także wyzwanie. Szukały pod ziemią zaręczynowego pierścienia św. Kingi. Legenda głosi, że węgierska księżniczka i żona księcia Bolesława Wstydliwego wrzuciła pierścień do szybu solnego na Węgrzech, a kiedy orszak weselny zbliżył się do Krakowa, wskazała miejsce, gdzie należy odkopać klejnot. Właśnie tam odkryto złoża soli.

Był również słodko-słony poczęstunek oraz upominki, w tym także od RMF FM. Organizatorzy zadbali, aby uczestniczki po długim zwiedzaniu mogły się odpowiednio zregenerować. Panie odwiedziły tężnię solankową, gdzie mogły skorzystać z korzystnego mikroklimatu Wieliczki. W mieście znajduje się wiele miejsc związanych ze św. Kingą, między innymi szyb górniczy i park, które noszą jej imię.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły