Pierwszy prezenter z zespołem Downa. Poznajcie George’a!

George Webster to pierwszy w historii prezenter z zespołem Downa. Ma 21 lat, jest również aktorem, tancerzem i ambasadorem fundacji “Mencamp” wspierającej dzieci z trudnościami w nauce. Teraz prowadzi program na jednym z kanałów BBC.

“Kiedy byłem młody, powiedziano mi, że mogę być kimkolwiek. I spójrz, oto jestem w CBeebies House. Jestem taki dumny”  – mówi mężczyzna.

Webster przyznaje, że chciałby obalić wszystkie mity odnośnie osób z zespołem Downa. Pragnie pokazać, że tacy ludzie również mogą spełniać swoje marzenia.

„Czuję się taki dumny i jestem tak podekscytowany, że mogę zacząć” – podkreśla.

Publiczność jest zachwycona Georgem.

„Biorąc pod uwagę, jak bardzo osoby niepełnosprawne umysłowo nie mają tak wielu (jeśli w ogóle) możliwości w branży, to wspaniale jest zobaczyć ciebie, naturalnego prezentera, który czegokolwiek nie zrobi, to zrobi to dobrze” – pisze w komentarzu jeden z rodziców dzieci, które oglądają “CBeebies House”.

Chwalą go także współpracownicy.

„Och, CBeebies, nie mogłabym bardziej was kochać. To wiele dla nas znaczy i – czy George nie jest niesamowity?!” – pisze aktorka Sally Phillips, której syn ma zespół Downa.

„Większość młodych widzów nie zdawała sobie sprawy, że jest świadkiem zupełnie przełomowego wydarzenia telewizyjnego: dla nich Webster był tylko kolejnym uśmiechniętym dorosłym, ubranym w jaskrawe ubrania i rozmawiającym z Dodgem, psem” – można przeczytać w “The Guardian”

George jest pierwszym prezenterem kanału dziecięcego BBC z zespołem Downa. Jednak nie powiedziano o jego niepełnosprawności. 21-latek zaznaczył tylko, że jego pasją jest muzyka i gotowanie.

George czuje ogromną dumę. Ma nadzieję, że jego występ pokaże innym osobom z niepełnosprawnościami, że również mogą mierzyć wysoko. Dodatkowo chce uświadomić świat, że wszyscy niepełnosprawni to także ludzie.

–  „Po prostu czułem się naprawdę podekscytowany i szczęśliwy, że w ogóle zacząłem. Myślę, że w telewizji powinna być o wiele większa reprezentacja osób niepełnosprawnych,  ponieważ my także jesteśmy ludźmi. Mimo, że jesteśmy różni, powinniśmy być traktowani jednakowo” – podkreśla chłopak.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły