Fundacja Arka zorganizowała w Bielsku-Białej kiermasz, na którym sprzedawano m.in książki i zabawki. Fundusze zebrane podczas tego wydarzenia przekazano Fundacji Przystani Ocalenie, której wolontariusze opiekują się opuszczonymi zwierzętami.
– “Za całą zebraną kwotę chcemy kupić warzywa dla ok. 500 zwierząt. Zostały one odebrane z powodu okrutnego traktowania, przekazane z gospodarstw po zmarłych właścicielach lub wykupione z transportów na rzeź” – mówi Wojciech Owczarz, prezes Arki.
Dzięki żywności opuszczone zwierzęta będą miały szansę na życie.
Dlatego Wojciech Owczarz uważa, że Fundacja Arka w ten sposób: “odmienia los wielu zwierząt, które dzięki wytrwałości, determinacji i zaangażowaniu wolontariuszy i pracowników mogą zacząć nowe życie”.
– “Ocalenie od uboju czy uśpienia, to często dopiero początek długiej drogi. Zwierzęta wymagają opieki, pomocy weterynaryjnej, leków, a przede wszystkim odpowiedniego pożywienia. Dlatego z pieniędzy zebranych podczas akcji z bielską galerią handlową Sfera chcemy zakupić dla nich żywność i zawieźć im ją jeszcze przed świętami” – podkreśla.
Projekt kiermasz
Arka zorganizowała da kiermasze. Na jednym z nich sprzedawano książki. Dochód został przeznaczony na zakup biletów do kina dla dzieci z domów dziecka. Na drugim można było kupić zabawki i za zebrane fundusze zapewniono żywność dla 500 zwierząt.
Wydarzenia odbyły się przy współpracy z bielską galerią handlową – Sferą.
– “Wydarzenie organizujemy z myślą o tych, którzy bez naszej pomocy nie dadzą sobie rady. Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt w schroniskach i przytuliskach, dlatego (…) organizujemy wspólnie z Fundacją Arka akcję będącą połączeniem dwóch popularnych zbiórek. Grudzień to najlepszy czas, by otworzyć swoje serca i pomóc tym, którzy tego potrzebują” – zaznacza Dagmara Gąsiorek, przedstawicielka Sfery.
Co więcej, kiermasz świetnie wpisuje się w program edukacyjny prowadzony przez Arkę – “Rzecz dla zwierząt”. Propaguje on nowoczesne podejście do odpadów.
– “Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest +reuse+, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety” – opowiada Owczarz.
Źródło: wnp.pl