Rzeszów inwestuje w rozrywkę i ekologię – powstanie nowoczesny aquapark i nowy park narodowy

W stolicy Podkarpacia zaplanowano budowę innowacyjnego aquaparku, który ma szansę stać się jedną z największych atrakcji wodnych w tej części Polski. Inwestycja, której koszt szacowany jest na ponad 263 miliony złotych, zajmie część 28-hektarowej miejskiej działki. Projekt zostanie zrealizowany w dwóch etapach – pierwszy z nich pochłonie 222,5 miliona złotych, natomiast drugi blisko 41 milionów.

Jak przekazał podczas sesji Rady Miasta wiceprezydent Dariusz Urbanik, kompleks wodny ma wyróżniać się bogatą i zróżnicowaną ofertą. Na odwiedzających czekać będą m.in. strefy rekreacyjne i edukacyjne, ogrody saunowe, SPA, siłownia, restauracje oraz zewnętrzne baseny. Szczególną atrakcją będzie pierwszy w Europie kryty basen z piaszczystą plażą, który już teraz wzbudza duże zainteresowanie. Dodatkowo zaplanowano stworzenie „Wodeonu” – wodnego kina z ekranem LED, idealnego do organizacji imprez tematycznych i wydarzeń firmowych.

Obiekt zostanie podzielony na różne strefy akustyczne. Od spokojnych, takich jak siłownia i SPA, po bardziej dynamiczne zjeżdżalnie i plac zabaw. Projekt, którego wykonanie powierzono firmie TKHolding, zdobył uznanie w międzynarodowym konkursie Green Good Design organizowanym przez Chicago Athenaeum. Data zakończenia budowy nie została jeszcze ogłoszona.

To jednak nie koniec ekologiczno-turystycznych nowości w Polsce. Po 24 latach starań, w rejonie Międzyodrza powstanie Park Narodowy Doliny Dolnej Odry. Obejmie on blisko 4 tysiące hektarów cennego przyrodniczo terenu, gdzie występują setki gatunków ptaków i roślin. Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, nowy park ma chronić unikalną przyrodę. Ale także promuje ekoturystykę i edukację ekologiczną. Resort liczy, że oficjalne utworzenie parku nastąpi jeszcze w tym roku.

Zarówno budowa nowoczesnego aquaparku w Rzeszowie, jak i utworzenie Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry to inwestycje, które pokazują, że rozwój infrastruktury turystycznej i troska o środowisko naturalne mogą iść w parze. Oba projekty wpisują się w szerszy trend zrównoważonego rozwoju – łącząc wypoczynek, edukację oraz ochronę przyrody. Mieszkańcy i turyści mogą więc już dziś zacierać ręce, bo nadchodzące zmiany zapowiadają się naprawdę obiecująco.

Źródło: finanse.wp.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły