Schroniska: zwierzęta też potrzebują naszej miłości

Nie wszyscy o tym pamiętają, ale zwierzęta też potrzebują naszej obecności i miłości. Dlatego w okresie świątecznym warto im pomóc. Można to zrobić, odwiedzając np. schroniska.

 Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie to jedno z miejsc, które robi wszystko, by pomóc opuszczonym zwierzakom. Często organizuje wydarzenia, by zachęcić ludzi do odwiedzenia schroniska. W grudniu odbyły się np. Zoomikołajki. To event, który miał pokazać wszystkim, jak ważne jest ich wsparcie.

“W tej chwili mamy w schronisku 350 zwierząt: psy, koty i zwierzęta egzotyczne. Ich potrzeby są ogromne. Zacznę od tych zdrowotnych. Zwierzęta trafiają do nas w różnym stanie, bardzo często wymagają specjalistycznych konsultacji, szczegółowej diagnostyki i długotrwałego leczenia. Musimy podchodzić do tego holistycznie, gdyż często mamy kilka chorób współistniejących, co wprost przekłada się na ogólny stan zwierzęcia. Bezcenna jest dla nas zatem współpraca z gabinetami weterynaryjnymi, konsultacje weterynaryjne, specjalistyczne badania. Jeśli ktoś chce pomóc, może na przykład wykupić pakiet badań w wybranym gabinecie” – mówi Dorota Okrasa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Chociaż w schronisku pojawia się coraz więcej wolontariuszy i zgłasza się też coraz więcej osób, które chcą pomóc, to niestety lista potrzeb jest wciąż ogromna.

“Te potrzeby są dynamiczne, zmieniają się. Dlatego zanim zdecydujemy się pomóc, warto wykonać do nas telefon i spytać, czego brakuje w danym momencie. W tej chwili na przykład bardzo potrzebujemy specjalistycznej karmy dla psów i kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym.” – opowiada pani Dorota. – “Bardzo cenna jest dla nas pomoc przy przygotowywaniu opisów zwierząt do adopcji. Nasi wolontariusze mają z nimi codzienny kontakt, znają je doskonale, więc mogą je szczegółowo opisać, podkreślając ich charakter, wyjątkowe cechy. To bardzo pomocne przy świadomej adopcji. Wolontariusze organizują również wraz z nami akcje adopcyjne w mieście, takich imprez jest duża, przynajmniej jedna w miesiącu. Wspólnie budujemy wśród mieszkańców miasta świadomość dotyczącą zwierząt, ich potrzeb, relacji z ludźmi, kształtujemy postawy prozwierzęce. “

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły