Fundacja ADRA Polska świętuje swoje 15-lecie istnienia, angażując się w liczne inicjatywy na rzecz cudzoziemców i najuboższych. Działa w siedmiu miastach Polski, oferując bezpłatne kursy i warsztaty oraz udzielając pomocy humanitarnej w sytuacjach kataklizmów. Wspiera także rozwój społeczności poprzez pomoc rozwojową oraz prowadzi platformę wsparcia
Od 2009 roku Fundacja ADRA Polska, będąca częścią międzynarodowej sieci ADRA, angażuje się w pomoc humanitarną i rozwojową w 118 krajach na całym świecie. W ciągu 15 lat swojej działalności organizacja przeprowadziła wiele projektów. Od zawsze wspierała osoby dotknięte katastrofami naturalnymi, konfliktami zbrojnymi oraz biedą. Działania te obejmowały m.in. ewakuacje, transporty z pomocą humanitarną oraz projekty rozwojowe, takie jak kuchnie społeczne. Fundacja konsekwentnie prowadzi również program adopcji na odległość, zapewniając wsparcie edukacyjne i materialne dla dzieci w Kenii, Tanzanii i Bangladeszu.
ADRA Polska specjalizuje się także w udzielaniu bezpłatnej pomocy psychologicznej dla osób dotkniętych wojną oraz innymi kryzysami. W czasie pandemii oraz konfliktu na Ukrainie organizacja świadczyła wsparcie zdalne oraz online. Ponadto od kilku lat prowadzi portal anonimowego wsparcia psychologicznego GiveAndGetHelp.com. Aktualnie oferuje też stacjonarne konsultacje psychologiczne w siedmiu Centrach Integracji Cudzoziemców (CIC). Znajdują się w różnych miastach Polski: Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Lublinie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.
– Cieszymy się z całego dobra, które udało nam się podarować potrzebującym przez nasz zespół, na który składają się wolontariusze, pracownicy, partnerzy i nasi nieocenieni darczyńcy – zaznacza Karolina Wójcik-Kozłowska, prezes zarządu Fundacji ADRA Polska. – – Działamy dalej i zapraszamy do włączenia się do naszego „teamu”, bo ADRA to ludzie o najróżniejszych kompetencjach, których łączy chęć i pasja pomagania – dodaje.
10 maja Fundacja świętowała swoje urodziny. Z tej okazji przewidziano celebrację z udziałem beneficjentów i przyjaciół Fundacji.
Źródło: ngo.pl