Bloody Day na UWM: Wspólna Inicjatywa dla Zdrowia i Pomocy

W trakcie Bloody Day na UWM można było m.in. oddać krew, zarejestrować się jako dawca szpiku, zbadać skład swojego ciała oraz przekonać się, jak osoby starsze radzą sobie z różnymi problemami zdrowotnymi.

Bloody Day to inicjatywa charytatywna zorganizowana przez Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM we współpracy z Santander Bank Polska SA. Celem wydarzenia było uświadomienie społeczności akademickiej, jak ważne jest pomaganie innym oraz promowanie zdrowego stylu życia. Może być to m.in. poprzez regularne badania i znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Uniwersytet Warmińsko-Mazurski mocno zaznacza swoją obecność w regionie na wielu płaszczyznach, dlatego powinniśmy i chcemy organizować takie piękne akcje – zaznacza Marta Wangin, dyrektorka CWO. – Tym razem zjednoczyliśmy siły z bankiem Santander, naszym partnerem już od prawie dwóch lat. Przyświeca nam wspólna idea robienia dobrych, wartościowych i ciekawych rzeczy. Mamy do tego wspaniałe narzędzia, jakim jest chociażby Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, więc grzechem byłoby z niego nie skorzystać.  

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem Bloody Day powstała długa kolejka chętnych do oddania krwi w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Każdy dawca otrzymał voucher na obiad w Centrum Dobrego Smaku „Kortowiak”. Wśród osób, które postanowiły wziąć udział w akcji, była Adrianna Grykiewicz, studentka pierwszego roku biologii. „Oddaję krew, ponieważ to niesamowite, że możemy pomóc innym, nie tracąc przy tym niczego. Bardzo podoba mi się to wydarzenie i myślę, że mogłoby się odbywać częściej”

Podczas Bloody Day uczestnicy mieli możliwość nie tylko oddania krwi, ale także dołączenia do bazy dawców szpiku w DKMS. Mogli brać aktywny udział w pokazach pierwszej pomocy organizowanych przez Straż Uniwersytecką UWM. A także zapoznać się z ofertą Biura Karier UWM oraz Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji „Empatia”. Dodatkowo, uczestnicy mogli skorzystać z symulatora starości, aby lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi borykają się starsze osoby. Mieli także okazję porozmawiać z przedstawicielami Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami, doświadczyć, jak wyglądają bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, zakręcić kołem fortuny oraz zdobyć nagrody. Wśród dodatkowych atrakcji znalazło się także losowanie weekendu z BMW, ufundowanego przez BMW Zdunek Olsztyn.

Źródło: uwm.edu.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły