Paulina Prosiecka i jej rodzina angażują się społecznie. Co więcej, motywują innych ludzi do działania i zachęcają ich do czynienia dobra.
Fundację Prosieckich założył tata Pauliny podczas pandemii. Teraz to ona wraz ze swoim rodzeństwem, kuzynostwem pomagają innym.
“Fundacja Rodziny Prusieckich to rodzinna fundacja, założona przez mojego Tatę, Wiesława Jana Prusieckiego. Działamy na poznańskim Łazarzu. Tutaj przede wszystkim staramy się nieść dobro, wykorzystując nasze talenty i dostępną infrastrukturę nieruchomościową – sale konferencyjne, przestrzeń w restauracjach i hotel. W działania naszej fundacji są zaangażowani głównie członkowie naszej rodziny, moje rodzeństwo, kuzyni oraz przyjaciele” – opowiada kobieta.
Głównym przedsięwzięciem organizacji jest “Bazar dobroci”. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się co miesiąc.
“„Bazar dobroci”, czyli targ przy ul. Wyspiańskiego 26 to cykliczne wydarzenie, które odbywa się raz w miesiącu na poznańskim Łazarzu. Pierwsze wydarzenie odbyło się w kwietniu 2021 r. Miesięczna cykliczność spotkań pozwoliła zrzeszyć grono stałych gości, artystów oraz wystawców i przynieść pomoc osobom w potrzebie na Łazarzu. Prócz artystów i rękodzielników, bazar zrzesza również fundacje, Wolontariuszy, działaczy społecznych, stowarzyszenia i lokalne kluby. Nasz bazar to inicjatywa społeczna, która powstaje przy bliskiej współpracy partnerów lokalnych, w tym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na Łazarzu” – mówi Paulina.
Rodzina Prosieckich robi na Łazarzu naprawdę wiele dobrego.
“Hasło bazaru brzmi: „Razem Robimy Dobrze”, a mechanizm wsparcia polega na przekazaniu przez nas funduszy z wynajmu 21 stoisk na cele społeczne na Łazarzu. W ubiegłych latach wsparliśmy seniorów, osoby chore onkologicznie, osoby z niepełnosprawnościami, hospicjum Przystań; zorganizowaliśmy wiele wydarzeń kulturowych i rozwojowych dla mieszkańców Łazarza” – podkreśla. – “Pragniemy zmieniać świat na lepsze, umacniać nasze wartości i nigdy nie przechodzić obojętnie – dotyczy to każdej dziedziny naszego życia. Motywację znajdujemy w uśmiechach osób, którym udało nam się pomóc. Oraz w nadziei, że zainspirujemy inne firmy i organizacje, aby, jeżeli mają możliwości, niosły radość.“
Źródło: publicystyka.ngo.pl