Kolejna edycja “Człowieka bez barier”

5 grudnia w Sali Balowej Zamku Królewskiego odbyła się kolejna gala konkursu “Człowiek bez barier”. Poznaliśmy zwycięzców konkursu, którzy pomimo niepełnosprawności pokazują, że nie ma nic niemożliwego.

Konkurs “Człowiek bez barier” jest organizowany już od kilku lat. Objęto go nawet patronatem pierwszej damy – Agaty Kornhauser Dudy.

„Laureaci to osoby wyjątkowe, dla których nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania” – mówiła pierwsza dama podczas gali. –  „Państwa przykład może być inspiracją dla innych i dowodem na to, że realizowanie marzeń i ambicji prowadzi prostą drogą do rozwoju zarówno osobistego, jak i zawodowego i społecznego”.

Podczas tegorocznej Gali pierwszą nagrodę otrzymał Przemysław Świercz, wybrany przez czytelników portalu Niepełnosprawni.pl i magazynu „Integracja” jako Osobowość Internetowa. Świercz to długoletni kapitan polskiej reprezentacji w amp futbolu, obecnie aktywny jako trener mentalny, sportowy juniorów i inspirujący mówca biznesowy.

Drugą nagrodę, Nagrodę Publiczności, zdobyła Maja Kopeć, działaczka społeczna i pisarka. Rywalizacja o tę nagrodę była bardzo emocjonująca i trzymała w napięciu do ostatnich chwil. Różnica w głosach między zwyciężczynią a jej główną rywalką wynosiła 50 punktów.

Konkurs cały czas jest udoskonalany. Organizatorzy planują w przyszłym roku stworzyć kategorię “Senior bez granic”.

W trakcie gali rozdano także wyróżnienia. W pierwszej grupie wyróżnionych znalazła się Dominika Kozłowska, aktorka o ograniczonym słuchu, która z powodzeniem występowała zarówno w teatrze, jak i filmie. Znana jest zarówno z głównych, jak i drugoplanowych ról, a także zaangażowania w przedstawienia dwujęzyczne i wykorzystanie języka migowego.

Kolejną osobą uhonorowaną w konkursie jest Krystian Nowak, który współpracuje z portalem Rampa.pl i działa jako aktywista społeczny. Dzięki jego staraniom udało się między innymi uczynić Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Rzeszowie bardziej dostępnym.

Trzecią osobą, którą wyróżniono, jest Karol Pabich, artysta grafik, który mimo ograniczeń słuchowo-wzrokowych żyje zgodnie z hasłem: “niepowodzenia to tylko przejściowe trudności, nie trwałe piętno”.

Źródło: publicystyka.ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły