Fundacja Technotalenty i samorząd województwa podlaskiego organizują konkurs “Pomosty przyszłości”. Ma on pokazać, że da się połączyć naukę i biznes i odnieść sukces. To pomost między tymi dwoma dziedzinami – naukowcy mogą dowiedzieć się czegoś o biznesie, a biznesmeni o nauce.
W tym roku odbędzie się druga edycja konkursu “Pomosty przyszłości”. Statuetki zostaną wręczone w październiku. Wyróżniono cztery kategorie – pomost do biznesu dla instytucji naukowej i osoby indywidualnej, i pomost do nauki dla podmiotu reprezentującego biznes i osoby indywidualnej.
“Dzisiejszym spotkaniem (…) inaugurujemy to, co jest najważniejsze w tym roku, mianowicie drugą edycję +Pomostów przyszłości+, konkursu, który ma łączyć naukę z biznesem, ma pokazywać to, co jest najlepsze, jednocześnie ma umożliwiać światu spojrzenie na województwo jako na źródło wspólnych sukcesów” – zaznacza prezes Fundacji Technotalenty Adam Walicki.
“Pomosty przyszłości” faktycznie mają być pomostem pomiędzy biznesem, a nauką. Dzięki temu środowisko naukowe może dowiedzieć się czegoś o biznesie. To działa także w drugą stronę – biznesmeni także zdobędą wiedzę o rynku naukowym. Organizatorzy konkursu chcą podkreślić, że można odnieść naprawdę ogromny sukces łącząc te dwie dziedziny.
“Pokazując projekty, tutaj, z województwa podlaskiego, które dzieją się na pograniczu nauki i biznesu, pokazujemy, że to jest możliwe, że się da, pokazujemy, jakie przewagi konkurencyjne z tych projektów można zbudować, że dzięki takiej współpracy możemy konkurować nie tylko na szczeblu regionalnym, ale też konkurować na szczeblu globalnym” – mówi pomysłodawca konkursu Tomasz Stypułkowski. – “Niby jest to rzecz oczywista, cała Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone czy szereg rozwiniętych krajów na tej współpracy buduje swoje przewagi konkurencyjne, my cały czas jesteśmy na takim etapie uczenia się i walki z pewnymi barierami” – dodaje.
Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału nawet małe projekty. Rozumieją, że potrzeba czasu by zyskać rozgłos w obu dziedzinach. To co się liczy, to potencjał.
Źródło: naukawpolsce.pap.pl