Otrzymał tytuł Wybitnego Polaka w USA w kategorii kultura. Jest skromnym człowiekiem, dla którego najważniejsza jest rodzina

Marek Probosz to artysta kompletny – aktor, reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i producent filmowy. Co więcej, wykłada aktorstwo na Uniwersytecie Kalifornijskim. W tym roku uzyskał tytuł Wybitnego Polaka w kategorii kultura. Mimo ogromnego sukcesu, pozostał skromnym człowiekiem, dla którego najważniejsza jest rodzina.

Marek Probosz zainteresował się aktorstwem już w dzieciństwie, kiedy zagrał w spektaklu Teatrzyku Baśni w Żorach. Od tego momentu nigdy nie zostawił swojej pasji. Nie wyobraża sobie życia bez aktorstwa, kina i teatru. Co ważne, odniósł sukces także za granicą.

“Zamieszkać w sercach  ludzi, dla których z takim trudem staram się stworzyć coś wyjątkowego, cudownie  ich zaczarować, wstrząsnąć nimi i ich rozśmieszyć. Przekazać co serce czuje, a  głowa myśli – to chyba jest sukces” – opowiada.

W tym roku za swoje zasługi został nagrodzony tytułem Wybitnego Polaka w USA. Mężczyzna przyczynił się bowiem do rozszerzenia polskiej kultury za oceanem, gdzie mieszka już od 30 lat.

“Bycie ambasadorem kultury Polski stało się moją misją. Każda nagroda w tym najtrudniejszym z zawodów artystycznych, jakim niewątpliwie jest aktorstwo w Ameryce, to potwierdzenie słuszności wyboru życiowej drogi” – opowiada.

Jednak najważniejsza dla niego jest rodzina. To ona daje mu siłę do działania i dalszej pracy.

“Silna, kochająca się rodzina, w której odnajduję odpoczynek i natchnienie, energię twórczą i energię do życia, to dla mnie podstawa. Miłość rodzinna nadaje treść wszystkim moim wysiłkom.” – podkreśla aktor. – “Kocham swoją rodzinę i ta miłość jest odwzajemniona. Najpiękniejsze są chwile, kiedy śmiejemy się do łez, czując gorąc szczęścia i obecności tu i teraz, w naszych sercach. Te chwile pozostają na zawsze w  pamięci i dają nam siłę w walce ze światem. Rodzina może na mnie polegać, a ja na nich“.

Mężczyzna chce przekazać także kilka cennych słów. To życiowa lekcja.

“Człowiek powinien się ciągle rozwijać, docierać do coraz to nowych prawd, zachować ciekawość i poszukiwać, pracować nad sobą, tak aby jego świat był coraz wartościowszy, głębszy, pozbawiony duchowej pustki” – zaznacza.

Źródło:pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły