Nastolatek założył własny biznes, by pomagać środowisku

Myles Peterson, Kanadyjczyk, już jako nastolatek założył własny zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wprowadzając niezwykłe innowacje technologiczne, pomaga środowisku.

Myles Peterson jako nastolatek założył własny biznes. Mowa o zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Postanowił zrobić coś, by pomóc środowisku, naszej pięknej przyrodzie. Dlatego wprowadził niesamowite innowacje – panele z plastiku pochodzącego z recyklingu. Mogą one zastąpić sklejkę w budowie domów.

Co ciekawe, Peterson wcale nie urodził się w bogatej rodzinie. Jego rodzice rozwiedli się, kiedy był mały. Zamieszkał wtedy ze swoim ojcem w przyczepie kempingowej. Niestety nie mogli sobie pozwolić na zakup czy wynajem domu.

„To miało na mnie wpływ, chciałem odnieść sukces, również dlatego, żeby móc pomagać tym, którzy są w podobnej sytuacji, w jakiej byłem ja” – opowiada.

Nastolatek musiał ciężko pracować, by pomóc utrzymać się ojcu. Pracował m.in w McDonald’s. Jego wysiłek został nagrodzony – po jakimś czasie zyskał awans na kierownika oddziału. Dzięki oszczędnościom mógł założyć firmę.

Kilka lat temu, w trakcie swojej podróży do Indii, narodził się w nim pomysł związany z recyklingiem plastiku. Było to spowodowane ogromnym zanieczyszczeniem powietrza, które miało specyficzny zapach palonego plastiku. To wyjątkowo drastyczne doświadczenie skłoniło go do refleksji, szczególnie po przeczytaniu, że wdychanie mikroplastikowych cząstek może poważnie zaszkodzić systemowi nerwowemu żywych organizmów.

„Kiedy zastanawiałem się nad tym wszystkim, zdałem sobie sprawę, że ogromne ilości plastiku trafiające do środowiska stanowią olbrzymi problem. Myślałem o tym, jak ponownie wykorzystać plastik tak, aby nic nie wyrzucać, ale poddać recyklingowi dosłownie wszystko” – mówi Peterson.

To wtedy pomyślał o plastikowej sklejce.

 „Opracowanie odpowiedniej kombinacji składników kosztowało mnie miesiące ciężkiej pracy. Do plastiku dodałem trochę drewna i innych składników, aby nadać mu wytrzymałość, która może konkurować ze sklejką” – zaznacza.

Ta firma zbiera porozrzucany plastik z wysypisk, a potem precyzyjnie przetwarza każdy jego gram w zupełnie nowy produkt. Ich przełomowy Terra-Panel jest odporny na wilgoć, ekstremalne warunki atmosferyczne, niskie temperatury i działanie promieniowania UV. To sprawia, że jest nawet bardziej wytrzymały niż tradycyjna sklejka, a przy tym końcowy produkt jest bardziej ekonomiczny.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły