Nie musisz spoglądać na swojego sąsiada z zazdrością… Lepiej wspólnie spędzić czas!

W ostatni piątek maja zazwyczaj odbywa się Europejski Dzień Sąsiada. W Polsce odbyły się z tej okazji festyny, pikniki, koncerty. Wszystko po to, by spędzić razem czas z sąsiadami w ciekawy i przyjemny sposób.

Coraz więcej miast decyduje się zorganizować coś z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada. Jednym z takich miejsc jest Warszawa, w której co roku w tym dniu odbywają się ciekawe wydarzenia. Sąsiedzi z dzielnicy Ochota chętnie biorą w nich udział.

“Dzień Sąsiada na Placu pod Skrzydłami to już tradycja, nie tylko dzielnicy Ochota, ale też samego placu. Związane z nim organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa każdego roku angażują się w to wydarzenie” – zaznacza Beata Kwiatkowska.  – “Zachęcamy okolicznych mieszkańców, żeby przygotowywali coś dla innych. To impreza nie tyle międzypokoleniowa, co “bezpokoleniowa”. Wszyscy bawią się razem i nie ma atrakcji dedykowanych osobom w określonym wieku.”

W tym roku Dzień Sąsiada na Placu pod Skrzydłami będzie jeszcze ciekawszy. Zaplanowano bowiem naprawdę dużo aktywności dla każdego pokolenia. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych czy warsztatach plastycznych. Z kolei starsi będą mogli się popisać swoimi umiejętnościami grania w szachy, a także gry planszowe.

Co więcej, organizatorzy zorganizują 3 koncerty, różne konkursy i loterię książkową.

“Wszystko jest, oczywiście bezpłatne. To wydarzenie, podczas którego można poznać sąsiadów, zintegrować się. Tegoroczny Dzień Sąsiada odbędzie się 26 maja, ale trochę się przedłuży, bo już nazajutrz spotykamy się na Śniadaniu Sąsiedzkim. Będziemy wspólnie gotować i dzielić tym, co każdy przyniesie” – zaznacza Beata Kwiatkowska.

Dzień Sąsiada będzie można także świętować na Starym Mokotowie czy na Woli.

“Dobrze jest spotkać się i w luźnej atmosferze porozmawiać o tym, co u nas. Część sąsiadów chętnie angażuje się w spotkania organizacyjne i ma wiele pomysłów na działania sąsiedzkie, co nas bardzo cieszy. Seniorki pieką ciasta, przychodzą rodziny z dziećmi. W czasie przygotowań i samego świętowania panuje w MALu bardzo pozytywny klimat i dużo się dzieje”– podkreśla Oliwia Woźniak z Woli.

Źródło: publicystyka.ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły