Polki z brązowym medalem Ligi Narodów

Polska pokonała Brazylię 3:2 w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów siatkarek w Bangkoku. Obie drużyny zaprezentowały świetną i emocjonującą grę. Polki powtórzyły sukces z zeszłego sezonu. Po raz drugi w historii zdobyły brązowy medal VNL.

Mecz rozpoczął się wyrównanie, ale potem to Brazylijki zdobyły przewagę (9:6, 14:11). Polki zareagowały z większą determinacją, wygrywając kolejne akcje i przejmując prowadzenie (17:14). Zintensyfikowały presję, co sprawiło, że przeciwniczki zaczęły popełniać błędy w kluczowych momentach. Biało-czerwone zachowały skuteczność i utrzymały przewagę aż do końca seta. Natalia Mędrzyk zakończyła go technicznym zagraniem, zahaczając blok rywalek (25:21).

Drugi set zaczął się podobnie jak pierwszy, z wyrównaną grą początkowo, a potem przewagą Brazylijek (9:7, 13:10). Polki szybko odrobiły straty i chwilowo objęły prowadzenie (14:13). Brazylijki znów odskoczyły (17:14), ale Polki wyrównały (19:19). Końcówka była zacięta, a po ataku Magdaleny Stysiak Polska miała piłkę setową. Brazylijki jednak wygrały set po grze na przewagi (26:28).

W trzecim secie obie drużyny grały punkt za punkt (10:10), aż Polki zyskały minimalną przewagę (16:14). Seria czterech wygranych akcji pozwoliła im odskoczyć (20:15). Skuteczna gra w ataku i blok zapewniły im wygraną. Martyna Łukasik zdobyła piłkę setową (24:19), a błędna zagrywka rywalek dała Polkom zwycięstwo (25:21).

W czwartym secie Polki szybko zdobyły przewagę (6:3) i utrzymywały ją (10:5). Brazylijki odrobiły straty (14:14) i kluczowa seria punktów przy zagrywkach Gabi przesądziła o wyniku seta. Thaisa Menezes zakończyła partię atakiem (19:25).

Decydujący o brązowym medalu Ligi Narodów siatkarek był tie-break. Polki szybko zdobyły przewagę (5:3), a Martyna Czyrniańska zapewniła trzy punkty przewagi przy zmianie stron. Skuteczny blok zwiększył różnicę do pięciu punktów (10:5). Kolejny blok dał Polkom piłkę meczową (14:8), a atak Martyny Łukasik zakończył seta na 15:9, zapewniając brązowy medal VNL 2024!

Źródło: polsatsport.pl