Polska Młodzieżowa Kadra MMA: sukcesy na światowej arenie

Reprezentacja Polski zdobyła sześć medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2024. W tym trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe. W klasyfikacji medalowej Polacy uplasowali się na ósmym miejscu.

Polska młodzieżowa reprezentacja MMA, wybrana przez Stowarzyszenie MMA Polska, uczestniczyła w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata IMMAF 2024. Zawody odbyły się w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od 5 do 10 sierpnia. W rywalizacji wzięło udział ponad 800 zawodników z ponad 45 krajów. Było to największe wydarzenie zorganizowane przez International Mixed Martial Arts Federation. Organizacja ta promuje amatorskie MMA i stara się o włączenie tego sportu do dyscyplin olimpijskich.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata MMA 2024 były kolejnym prestiżowym wydarzeniem międzynarodowym, w którym wzięła udział polska reprezentacja. Było to trzecie z rzędu wydarzenie, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli zawodników w wieku od 12 do 17 lat. Polscy reprezentanci, pod wodzą trenera Emila Różewskiego, stoczyli łącznie 38 walk, z czego wygrali 28.

Najpierw 13-letni Antoni Bawor zdobył tytuł mistrza świata. Następnego dnia 15-letnia Julia Lewandowska również sięgnęła po złoto, a Dominik Sitko, startujący w tej samej grupie wiekowej, zdobył srebrny medal. W kolejnym dniu zawodów 15-letni Ksawery Mosing, który wygrał mistrzostwa świata w zeszłym roku, ponownie zdobył złoto. Na zakończenie turnieju, 16-letnia Roksana Piechowiak i 17-letnia Sara Dembińska wywalczyły brązowe medale.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2024 były jedenastym turniejem międzynarodowym, w którym wystąpiła polska reprezentacja, a trzecim z udziałem kadetów. Młodzieżowa kadra, powołana po raz pierwszy w zeszłym roku, zdobyła dotychczas 19 medali na arenie międzynarodowej. W sumie, wliczając osiągnięcia juniorów i seniorów, nasi zawodnicy mają na koncie 50 medali. W tym roku kadeci rywalizowali także w kwietniowych mistrzostwach Europy, gdzie zdobyli dwa złote medale, jeden srebrny oraz sześć brązowych.

Źródło: dzienniklodzki.pl