Sukces polskich pływaków na mistrzostwach Europy

Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy. Zwyciężyła w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Bartosz Piszczorowicz z tego samego klubu również osiągnął sukces. Był częścią sztafety mieszanej na 4×200 metrów stylem dowolnym, która zdobyła medal. Polacy zdobyli w sobotę aż cztery medale.

Zawodniczka AZS UMCS w Belgradzie robiła postępy krok po kroku. Na 200 metrów grzbietem zajęła szóste miejsce w finale. Następnie zdobyła brązowy medal na 50 metrów grzbietem.

Największy sukces osiągnęła w sobotę. Wygrała wyścig na 100 metrów grzbietem z czasem 59,79. Drugie miejsce zajęła Irlandka Danielle Hill. Trzecia była Belgijka Roos Vanotterdijk.

Byłam rozczarowana wyścigiem na Arena Grand Prix w Łodzi. Tam za bardzo chciałam i „umarłam”. Teraz mam nadzieję, że utrzymałam tempo na drugiej pięćdziesiątce. Trochę mnie „ścinało”, ale przeczekałam ten moment i przyspieszyłam. Widziałam też, że dziewczyny nie płyną najszybciej. Złamałam minutę, więc byłam blisko rekordu Polski, blisko „życiówki”. Jestem taka zadowolona – powiedziała Adela Piskorska cytowana przez portal Polskiego Związku Pływackiego.

W sobotę była jednak naprawdę zdenerwowana.

– Wyjechałam z hotelu o 18, a start miał być chyba o 20.16. Myślałam, że wypiję kawę i odczekam. Robiłam wszystko na spokojnie, a o 18.30 dowiedziałam się, że 19.20 mam start. Bardzo szybko się wszystko działo. Powiedziałam sobie wtedy, że tak może być, mogą być takie sytuacje i wyrobię się na pewno. Jakoś opanowałam emocje, ale tak naprawdę nie było czasu nawet pomyśleć – zaznaczyła.

Sobota na mistrzostwach Europy w Belgradzie była wyjątkowo udana dla Polaków, zdobyli cztery medale. Bartosz Piszczorowicz z AZS UMCS Lublin, startował w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym. Wraz z Kamilem Sieradzkim, Wiktorią Guść i Zuzanną Famulok, ustanowili nowy rekord Polski czasem 7:35.08, zdobywając srebrny medal za Węgrami.

Krzysztof i Michał Chmielewscy zdobyli kolejne medale na 200 m delfinem. Krzysztof zajął drugie miejsce z czasem 1:54.78, a Michał był trzeci z wynikiem 1:55.51.