11-letni chłopiec z Nigerii został przyjęty do szkoły dzięki swojemu filmikowi, pokazującego jak tańczy

Dzięki social mediów, jego popis taneczny dotarł do wielu ludzi w tym do Cynthia Harveya, dyrektora szkoły o której marzył. Dzięki temu chłopiec został do niej przyjęty, a nawet nagrodzony stypendium. 

Dla 11-letniego Anthony Mmemosa Madu jest to okazja życia. Po tym gdy filmik w którym on sam tańczy boso i w deszczu na dworze stał się niezwykle popularny, jego życie całkowicie się zmieniło. Pomimo swojej biedy, braku wykształconych nauczycieli czy warunków, chłopiec był w stanie się nauczyć skomplikowanych figur baletowych. 

Wiele szkół urzekł jego taniec, wysyłając mu ofertę stypendium i przyjęcia w szeregi swoich uczniów. Wśród jednej z nich była jedna z najlepszych Amerykańskich szkół baletowych, ABT Jacqueline Kennedy Onassis School of Dance. 

Wideo, pokazujące Anthony tańczącego na boso w padającym deszczu, przyciągnęło uwagę Cynthia Harveya, dyrektora artystycznego tej właśnie placówki. Był oniemiały zdolnościami chłopaka.

“Samo wideo dostałem od znajomego” wyjaśnia. “W przeciągu kolejnych paru dni próbowałem znaleźć samego chłopca.”

Gdy w końcu udało mu się wyśledzić tancerza i jego opiekuna, Daniela Ajala Owoseni, zajął się wyprowadzeniem wniosku o pełne stypendium, dzięki któremu chłopiec mógłby sobie pozwolić na uczęszczanie do ich szkoły. Na tą chwilę Anthony jest zapisany na intensywny, 3-tygodniowy kurs. Jest on też uwzględniony na liście wstępnej uczniów, którzy zapisują się na dodatkowy kurs doszkalający. 

Madu jest jednym z 12 uczniów, którzy uczęszczali do Leap of Dance Academy. Jest to organizacja która przedstawiła chłopcu podstawy baletu. To także ona wystawiła filmik, w którym mógł przedstawić swoje zdolności. 

Chłopiec zaczął się uczyć 3 lata temu

Założona przez nich szkoła nie ma specjalnie przygotowanego pod balet parkietu, butów ani stroi. To dlatego chłopiec musiał ćwiczyć na zewnątrz. W szkole uczą wolontariusze, którzy byli w stanie tylko zacząć naukę baletu. Opiekun i nauczyciel 11-latka, Daniel Ajala Owoseni, uczył go od 2017 roku. 

O swoim uczniu powiedział: “Anthony jest bardzo oddanym uczniem. Od początku, każdą wolną chwilę poświęcał na naukę. Jest idealnym przykładem pokazującym jak niepoprawne są stereotypy. Chłopcy też mogą tańczyć w balecie.”

Madu musi jeszcze oficjalnie potwierdzić chęć uczęszczania do szkoły, od której dostał ofertę. ABT stara się jednak jak najszybciej to zorganizować, pomimo problemów z dostępem do internetu i prądu w tamtej okolicy. 

“Dziecku, które okazuje takie oddanie, po prostu trzeba pomóc. Jeżeli ten świat nas czegoś nauczył, to tego że cały czas musimy szukać inspiracji w innych, oraz pamiętać że jesteśmy inspiracją dla kogoś.” Harvey powiedział gazecie Explore People.  “Danie okazji rozwoju dla Daniela i Anthony jest po prostu odpowiednią rzeczą do zrobienia.”

źródło: Explore People

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły