12-letni akordeonista z Polski zagra w Nowym Jorku

Choć ma dopiero 12 lat, to osiągnął już wiele sukcesów. W ubiegłym roku wygrał niezwykły konkurs i dlatego zagra w Nowym Jorku, na najbardziej prestiżowej sali koncertowej na całym świecie – Carnegie Hall.

Miłosz rozpoczął swoją przygodę z akordeonem, gdy miał 5 lat.

“Znalazłem mały akordeon dobrany do jego wzrostu. Przyniosłem, pokazałem i od razu się spodobał” – opowiada pan Ireneusz, tata chłopca.

Miłosz prawdopodobnie nie zainteresowałby się grą na akordeonie, gdyby nie fakt, że pochodzi z muzycznej rodziny. Jego tata jest akordeonistą i jednocześnie producentem muzycznym. Jego dwie siostry uczą się gry na fortepianie.

“Mój tata gra na akordeonie. To on zaraził mnie pasją do tego instrumentu” – przyznaje Miłosz, 12-letni akordeonista.

Wyjątkowy talent

“Każdy uczeń obdarzony talentem jest wyjątkowy, ale z Miłoszem pracuje mi się wyjątkowo dobrze. Chłopca wyróżnia łatwość realizacji zagadnień technicznych, dojrzałość przemyśleń interpretacyjnych oraz to, że mimo młodego wieku jest już bardzo dorosłym kompozytorem. Nie brakuje mu też wewnętrznej charyzmy czy chęci pokonywania trudności. Ma niezwykłe możliwości wyrażanie ekspresji w muzyce popularnej, klasycznej i jazzowej” – podkreśla profesor Elwira Śliwkiewicz-Cisak, która jest nauczycielką Miłosza.

Chłopiec ma 12 lat, a może się już pochwalić zdobyciem dwudziestu czołowych miejsc i nagród Grand Prix w akordeonowych konkursach polskich i międzynarodowych. To właśnie dzięki nagrodzie Grand Prix wygranej na International Music Talent Competition Spring 2020 zagra w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Warto podkreślić, że to nie będzie pierwszy koncert dwunastolatka. Chłopiec w swojej karierze dał już 50 solowych koncertów – i to nie tylko w Polsce!

Miłosz poza grą na akordeonie ma też inne zainteresowania. Bardzo lubi piłkę nożną.

– “Akordeon jest dla mnie najważniejszy” – mówi Miłosz. – “Piłka to moja hobby i nigdy z niej nie zrezygnuje. Treningi w klubie sportowym pomagają mi się odstresować. Pomagają też, gdy długo ćwiczę na akordeonie. Ale w piłkę nożną lubię nie tylko grać. Lubię też oglądać mecze i dużo czytam na ten temat.”

Młody geniusz

Jego bliscy i muzycy nie mają wątpliwości – Miłosz ma szansę na zrobienie niesamowitej kariery jako akordeonista. Bowiem jego talent jest wyjątkowy.

“Miłosz już teraz osiągnął wyjątkowy sukces, ale wciąż się rozwija” – przyznaje prof. Elwira Śliwkiewicz-Cisak. – “Na obecną chwilę trudno prognozować, jak potoczą się jego muzyczne losy, ale bez wątpienia trzeba powiedzieć, że jest fenomenem o olbrzymim talencie. Dlatego ma olbrzymią szansę zabłyśnięcia dla Polski, ale i całego świata.”

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły