15-latek i jego gest dobroci zachwyciły wszystkich

Dontarius Caldwell swoją postawą udowodnił, że młode pokolenie także jest pełne szacunku dla seniorów. Piętnastolatek pomógł przejść niewidomej kobiecie przez ulicę. To piękny gest.

Dontarius to zwykły piętnastolatek. Jednak jego małym gestem dobroci zachwycił się cały świat. Licealista i jego siostra czekali na przystanku na autobus, by wrócić do domu ze szkoły. Było to przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu w College Hill.

15-latek grał sobie w gry komputerowej. To jego siostra dostrzegła kobietę po drugiej stronie ulicy. Seniorka próbowała nacisnąć przycisk znaku przejścia dla pieszych. Dziewczyna pokazała to swojemu bratu.

„Powiedziałem Dontariusowi, o tej kobiecie. Zasugerowałam, że chyba jest niewidoma, a on powinien pójść i jej pomóc. Wstał i poszedł jej pomóc przejść przez ulice, podczas gdy ja czekałam na autobus” – wspominała.

On zdecydował się podejść i spytać czy staruszka nie potrzebuje pomocy.

„Zapytałem, czy mógłbym jej w czymś pomóc. A ona odpowiedziała, że „tak”. Podała mi rękę, a ja ją mocno trzymałem” – opowiedział nastolatek w wywiadzie dla Fox19.

Okazało się, że jest niewidoma. Caldwell nacisnął przycisk przy przejściu dla pieszych i chwycił kobietę za rękę. Pomógł jej przejść przez ulicę. To właśnie ten moment sfotografował inny przechodzień – Mike Garibay. Mężczyzna udostępnił zdjęcie na swoich mediach społecznościowych.

„Ten młody mężczyzna trzymał tę niewidomą kobietę za rękę i pomógł jej przejść Hamilton Avenue, a następnie ponownie przez North Bend road. Znowu wierzę w ludzkość! Szacun, młody człowieku” – właśnie tak podpisał fotografię.

Mike potem przyznał, że ten piękny gest 15-latka to jedna z najlepszych rzeczy, jakie ostatnio widział.

„Kiedy zatrzymali się na tym rogu, musiałem zrobić zdjęcie” – powiedział.

Mama Dontariusa o całym zdarzeniu dowiedziała się właśnie z mediów społecznościowych.

„Mój przyjaciel podzielił się ze mną tym zdjęciem. Powiedział: „Ten chłopak wygląda tak, jak twój syn!”, a ja mu na to: „To jest moje dziecko!” Jestem naprawdę dumna i podekscytowana” – podkreśliła w wywiadzie.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły