5-letnia Lenka uratowała swoją mamę. Teraz dostała nagrodę

Lenka uratowała swoją mamę, kiedy ta straciła przytomność. 5-latka zadzwoniła na pogotowie i wezwała pomoc. Teraz policja i lokalne władze nagrodziły ją za jej odważną postawę.

Mama Lenki zasłabła we wtorek 4 lipca. Oprócz Lenki w mieszkaniu znajdował się jej malutki, bo zaledwie roczny, braciszek. Dziewczynka od razu zadzwoniła na 112. Wytłumaczyła całą sytuację i w opanowany sposób odpowiadała na pytania operatorki. Podała adres zamieszkania i swoje dane. Dzięki temu szybko wysłano pomoc.

Pierwsi przybyli na miejsce policjanci. Chwilę później przyjechali ratownicy medyczni, którzy pomogli nieprzytomnej kobiecie. Na szczęście odzyskała świadomość.

Policjanci są zgodni co do tego, że dziewczynka uratowała swoją mamę dlatego, że wiedziała jak zachować się w takiej sytuacji. A to z kolei zasługa jej rodziców.

Na pochwałę zasługuje także operatorka, która wiedziała w jaki sposób zwrócić się do dziecka i uzyskać potrzebne informacje.

Dla mamy Adrianny jej córka jest superbohaterką.

Lenka jest superbohaterką”. Moja córeczka zajmowała się i mną i swoim braciszkiem Tymkiem. Pielęgniarki mówiły, że biegała od wózka, w którym siedział Tymek, do pokoju, gdzie ja leżałam – opowiada. –Lenka jest dziewczynka bardzo wesołą, ale też bardzo wrażliwą i w trudnych sytuacjach się denerwuje, boi się cokolwiek powiedzieć, ale w domu jest wesoła, głośna, dużo pomaga i jest kochana

Dziewczynka została nagrodzona za jej nienaganną postawę. Mama i jej córeczka spotkały się z wójtem Mrągowa, który przekazał jej upominki od samorządu i bon do sklepu z zabawkami.

Lenka wiedziała, jak się zachować, gdzie zadzwonić i co powiedzieć. Jej dojrzałość w wieku pięciu lat i sama rozmowa, która jest bardzo wzruszająca, pokazały, jak ważne jest wychowanie i dobre wzorce” – stwierdził Piotr Piercewicz, wójt.

W spotkaniu uczestniczył także komendant policji. Dzięki niemu Lenka spełniła swoje marzenie – przejechała się radiowozem.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły