Beata pokazuje jak być super babcią!

Beata Borucka stworzyła projekt “Mądra Babcia”. Daje porady i wspiera wszystkie babcie. Tłumaczy jak wychowywać wnuki i jednocześnie dbać o siebie.

Polscy dziadkowie spędzają ze swoimi wnukami bardzo dużo czasu. Beata Borucka pokazuje jak sprawić, by ten czas był wartościowy. Tłumaczy na czym polega bycie “Super Babcią”.

Pani Beata podkreśla, że w internecie można znaleźć wiele stron czy blogów poświęconych tematom wychowania dzieci. Jednak grupą docelową są rodzice, a nie dziadkowie. Kobieta postanowiła coś z tym zrobić.

“Dlatego postanowiłam, że chcę z tym coś zrobić, zagospodarować tę przestrzeń. Tak, oprócz szukania odpowiedzi na swoje dylematy, poczułam też w sobie misję. Po pierwsze nobilitacji, aktywizacji, edukacji i wsparcia kobiet 50 plus, które w wielkim procencie są babciami. Nasze pokolenie zostało trochę zostawione samo sobie, stało się drugoplanowe społecznie. Uważam, że to jest bardzo ważny temat życia społecznego do zagospodarowania” – opowiada.

Projekt, w którym dzieje się dużo dobrego

Prowadzenie projektu “Mądra Babcia” wiele ją nauczyło.

“Pierwsze odkrycie, o którym już wspomniałam, to odkrycie potrzeby mówienia do tej grupy społecznej, jej aktywizacji i zauważenia jej oraz jej ogromnych, niewypełnionych potrzeb. „Mądra Babcia” wybuchła mi wręcz w rękach i cały czas ten wulkan buzuje”

“Natomiast moje osobiste odkrycie przy okazji tego projektu, co mnie bardzo zaskoczyło, dotyczy tego, jak poprzez podzielenie się swoim doświadczeniem mogę komuś pomóc. Zobaczyłam, jak ważne jest dzielenie się kompetencjami i doświadczeniem, jak bardzo ludzie tego potrzebują. To jest dla nich wspierające.” – przyznaje. “Wskazuję także na to, że nieprawdą jest, że to pokolenie nie potrzebuje już autorytetów. Odkryłam, że pokolenie „silver” bardzo ich potrzebuje. Nie chcę, by zabrzmiało to bufoniasto, że ja jestem takim autorytetem. Jednak mówię tak, opierając się na reakcjach i odbiorze mojej społeczności. Trafiają do mnie niezliczone prośby o pomoc – począwszy od rady, w co się ubrać na ślub córki, jak zachować się w danej relacji, prośby o porady zdrowotne, a skończywszy na prośbach o pomoc finansową. Traktuję to jako wyraz ogromnego zaufania do mnie” – dodaje.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły