Brazylijska aktorka znalazła chłopca na wysypisku śmieci. Potem stało się coś niezwykłego

Brazylijska aktorka i modelka, Carol Nakamura zmieniła życie małego chłopca. Spotkała go na wysypisku śmieci, kiedy zbierał stare rzeczy z zamiarem sprzedania ich. W ten sposób chciał zdobyć coś do jedzenia. Moment spotkania z Carol sprawił, że jego losy się odmieniły.

Carol Nakamura to znana brazylijska aktorka i modelka. Ostatnio podzieliła się na swoich social mediach niezwykłą historią.

W 2019 roku kobieta wykonywała prace społeczne na wysypisku śmieci Gramacho. To ogromne wysypisko, które znajduje się w mieście Duque de Caxias w stanie Rio de Janeiro.

Aktorka od wielu lat pomagała potrzebującym i chodziła na wysypisko. Chciała zaangażować się w działania charytatywne.

Pewnego dnia na wysypisku spotkała małego chłopca o imieniu Wallace. Zbierał stare rzeczy, by następnie je sprzedać i kupić sobie i swojej rodzinie coś do jedzenia. Zwrócił uwagę kobiety swoją spontanicznością i bezpośredniością.

„Miał w sobie coś wyjątkowego” – przyznaje.

Nakamura wzruszyła się sytuacją chłopca. Zaprosiła chłopca na Święta Bożego Narodzenia. Chciała by zobaczył jak wyglądają prawdziwe Święta i by spędził je w cieple rodzinnego domu.

Wtedy aktorka zaczęła myśleć o adopcji.

Nowe życie

„Wallace był cudownym, małym chłopcem, kiedy zjawił się w naszym domu. Odkręcił prysznic i zapytał: «Ta woda spada z nieba?». Słysząc jego pytanie, wzruszyłam się”  – opowiada. – „Zasługiwał na takie same możliwości, jak każde inne dziecko. Był tak mądry, że wiedziałam, że potrzebuje tylko impulsu oraz możliwości do rozpoczęcia nauki i robienia postępów w edukacji”.

Razem z mężem zaczęli procedury adopcyjne.

„Guilherme (mąż Carol – przyp. red.) i ja nigdy nie rozmawialiśmy o adopcji, ale coś zadziało się w naszych sercach. Kiedy zobaczyliśmy, że to dziecko nie chodzi do szkoły i nie ma nawet takiej możliwości, Bóg powiedział nam: «Idźcie tam i zajmijcie się nim»”  – wspomina.

Chłopiec zaczął prowadzić inne życie. Nie musiał już szukać jedzenia i chodzić po wysypiskach. Zyskał wszystko, czego potrzebował. Carol nauczyła się od niego wielu rzeczy. Przede wszystkim zrozumiała, że powinna być wdzięczna za to, co ma.

„Dzięki Wallace’owi nauczyłam się najczystszej miłości, pokory i szlachetności – tak wiele, w tak krótkim czasie. Wielu uważa, że zmieniłam jego życie, ale to on zmienił moje” – podkreśla.

Jednak Wallace po trzech latach zdecydował się wrócić do swojej biologicznej mamy. Zrozumiał, że nie może jej zostawić i, że ona go potrzebuje. Carol i Guilherme zrozumieli jego decyzję i pozwolili mu odejść.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły