Była wyśmiewana z powodu wyglądu. Teraz jest modelką

Hannah Harpin, 19-latka z Anglii, cierpi na rzadką chorobę genetyczną – zespół Hay-Wellsa. Przez wiele lat wyśmiewano się z jej wyglądu. Niedawno nastolatka spełniła swoje marzenie – rozpoczęła karierę w modelingu.

Szacuje się, że choroba genetyczna, z którą urodziła się Hannah, dotyka 30 osób na świecie. Mają zdeformowaną twarz, ich skóra, paznokcie, zęby i oczy rozwijają się nieprawidłowo.

Hannah przez wiele lat musiała słuchać obraźliwych komentarzy na temat jej nietypowego wyglądu. Mimo to dziewczyna się nie poddawała i nie rezygnowała ze swoich celów. Jakiś czas temu podpisała kontakt z agencją modelingu Zebedee Management i spełniła swoje marzenie.

„Teraz czuję się silniejsza i mam nadzieję, że uda mi się zlikwidować uprzedzenia związane z modelkami z niepełnosprawnościami” – mówi w wywiadzie dla British Daily Mail.

Nastolatka naprawdę wiele przeszła. Przez większość swojego życia była poniżana. Jej wygląd wzbudzał skrajne emocje u dużej częściej osób. niekó†czy dawali temu upust i zachowywali się wobec niej agresywnie.

 – „Prześladowano mnie przez większą część życia. Spotkało mnie już niemal wszystko, począwszy od wyzwisk od nieznajomych ludzi napotkanych na ulicy, którzy myśleli, że mam raka” – opowiada. – „Ludzie pluli na mnie na ulicy. Zrobił tak jakiś chłopak, a jego koledzy to nagrywali. Od kilku lat zmagałam się z poważnymi myślami samobójczymi z powodu takich sytuacji”.

O byciu modelką marzyła już w dzieciństwie. Większość osób z jej otoczenia radziło jej, by porzuciła to marzenie.

– „Kiedy byłam mała, chciałam być modelką, ale ludzie mówili mi, że nigdy mi się to nie uda” – przyznaje.

Hannah podpisała kontrakt z agencją Zebedee Management, która promuje modelki z niepełnosprawnościami i pokazuje, że nietypowość jest piękna.

Jednak 19-latka ma jeszcze jedno marzenie. W przyszłości chce założyć fundację, by pomóc niepełnosprawnym robić to, co kochają.

“Jeśli zauważysz jakąkolwiek formę dyskryminacji, która powoduje, że ktoś jeszcze bardziej spychany jest na margines, edukuj tych, którzy znęcają się nad innymi, aby nie tworzyć jeszcze więcej nienawiści. Szerzmy miłość i kochajmy siebie” – podkreśla dziewczyna.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły