Cały świat dziękuje Polakom

Pomoc jaką Polacy niosą Ukraińcom jest doceniana na całym świecie. Ze wszystkich kontynentów spływają podziękowania i wyrazy podziwu dla Polski.

Swoją wdzięczność wyraził oczywiście prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski. Do podziękowań dołączyła się także jego żona, Ołena Zełenska.

– „Nieoceniona jest konkretna codzienna pomoc Polski dla naszego kraju. Relacje polsko-ukraińskie to wspólna historia i, jestem pewien, wspólna europejska przyszłość” – napisał prezydent Ukrainy

– “Dziękujemy za przyjęcie Ukraińców do swoich. Oczywiście nie tak Ukraina wyobrażała sobie integrację z Europą… Ale ogrzani i uratowani na pewno wrócą do domu. Z Waszym ciepłem w sercach” – dodała w komentarzu jego żona.

Mer Kijowa, Witalij Kliczko, również zabrał głos w tej sprawie

Dziękujemy ogromnie naszym polskim przyjaciołom za pomoc! Do Kijowa przybyło dużo konserw, jedzenia długoterminowego. Jest to ogromna pomoc dla tych ludzi w tych ciężkich czasach

2 marca Polakom podziękował sam papież Franciszek:

– “Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Wy, jako pierwsi, wsparliście Ukrainę, otwierając swoje granice, swoje serca i drzwi swoich domów dla Ukraińców uciekających przed wojną. Hojnie ofiarujecie im wszystko, czego potrzebują, by mogli żyć godnie, pomimo dramatu obecnej chwili. Jestem wam głęboko wdzięczny i z serca wam błogosławię!

Wyrazy podziwu dla niezwykle szlachetnej postawy Polaków dotarły nawet zza oceanu.

– “Czy słyszeliście o tym, jak wiele rodzin po drugiej stronie granicy w Polsce otworzyło swoje domy dla uchodźców z Ukrainy? Jak wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają, bo wiedzą, że to sąsiedzi i oni wszyscy są tacy jak my?” – powiedziała Oprah Winfrey, znana amerykańska prezenterka.

Hiszpański dziennikarz, Victor Olivares, zasugerował nawet, że Polsce i Polakom należy się Nagroda Nobla:

– “Polska i jej mieszkańcy zasługują na Pokojową Nagrodę Nobla i uznanie społeczności międzynarodowej. Praca, którą wykonują z uchodźcami z #Ukraina, jest po prostu niezwykła. Co za wspaniały kraj

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły