Drużyna esportowa wspiera Ukrainę. Przekazali setki tysięcy dolarów

Esportowa drużyna Natus Vincere zorganizowała specjalną akcję charytatywną. Łącznie udało się im zebrać setki tysięcy dolarów na ukraińskie szpitale. Dodatkowo gracze przekazali 200 pojazdów na front.

Minęło już dziesięć miesięcy od momentu rozpoczęcia inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Od tego czasu wszystko się zmieniło. Jednak Ukraińcy nie przestają walczyć o suwerenność swojego narodu. Pomoc ofiarom wojny płynie z całego świata. Swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego wyraziła także organizacja esportowa Natus Vincere. Zorganizowała zbiórkę na ukraińskie szpitale, a także przekazała 200 pojazdów na wschodni i południowy front.

Natus Vincere to największa ukraińska organizacja esportowa. Ostatnio zorganizowała akcję charytatywną – “Born to be brave”, którą wspierało UNITED24, czyli inicjatywa zapoczątkowana przez samego Wołodymyra Zełenskiego. W projekcie wzięli udział czołowi gracze CS:GO (gra Counter-Strike: Global Offensive). Podzielono ich na nietypowe zespoły, które grały na mapach spoza puli turniejowej. Dlatego turniej był naprawdę ciekawy, a zmagania graczy śledziło tysiące widzów. Całą rozgrywkę wygrała drużyna “You Shall Not Pass”. Jednak najważniejszy jest fakt, że dzięki turniejowi Natus Vincere zebrało aż 400 tysięcy dolarów. Przekazali je na ukraińską służbę zdrowia.

– Dziękuję wszystkim za udział, szczególnie zawodnikom, którzy przeznaczyli swój czas w trakcie przerwy świątecznej. Wszyscy wykonaliśmy ogromną i ważną pracę – powiedział po akcji gwiazdor Natus Vincere, s1mple.

Jak wiadomo, ukraińska służba zdrowia jest wytężona do granic możliwości. W szpitalach brakuje sprzętu medycznego i leków, a liczba rannych żołnierzy i cywili wzrasta. Dlatego akcja drużyny esportowej zasługuje na duży podziw. W sumie ukraińskie szpitale otrzymają pół miliona dolarów. Bowiem 100 tysięcy dolarów przekazał sam właściciel NAVI – Maksym Krippa.

To nie koniec! Na swoich mediach społecznościowych Natus Vincere ogłosiło, że zakupi ponad 200 pojazdów, które potem zostaną wysłane na front. Z pojazdów skorzystają żołnierze wojska ukraińskiego stacjonujący w najbardziej potrzebujących regionach Ukrainy.

Źródło: sport.pl/sport.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły