Dzień Nauki Polskiej na EXPO w Dubaju zakończony sukcesem

Na EXPO 2020 w Dubaju właśnie odbył się Dzień Nauki Polskiej. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła sukces – wydarzenie zorganizowane przez Polaków cieszyło się bardzo dużą popularnością.

W sobotę odbył się Dzień Nauki Polskiej na EXPO w Dubaju. Oszacowano, że tego dnia polski pawilon odwiedziło 15 tysięcy osób. To jeden z najlepszych wyników od momentu otwarcia wystawy.

NAWA podkreśliła, że zainteresowanie odwiedzających wzbudził każdy z punktów programu. Centrum Nauki Kopernik przygotowało specjalne pokazy i warsztaty, w których tłumnie uczestniczyli najmłodsi. Ponadto, dr Tomasz Rożek przygotował specjalną grę  “Academy of Super Heroes”, w której polscy naukowcy są przedstawieni jako superbohaterowie. Bardzo przypadła ona wszystkim do gustu.

Natomiast starsi odwiedzający uczestniczyli w koncercie dr. hab. Szymona Musiała, prorektora ds. studenckich i dydaktyki Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas koncertu można było usłyszeć utwory Ignacego Jana Paderewskiego czy Fryderyka Chopina.

Jednak sercem polskiego pawilonu jest wystawa poświęcona polskiej medycynie – “Poland the Heart of Europe”. Przedstawia ona osiągnięcia polskich naukowców i lekarzy i pokazuje, jak przyczynili się oni do rozwoju medycyny w Europie i na świecie. Choć cała wystawa była imponująca, to jednak największe wrażenie na zwiedzających zrobił hologram serca.

“Frekwencja polskiego pawilonu pokazuje, że nauka jest naszym najlepszym towarem eksportowym. Mam nadzieję, że ten sukces sprawi, że częściej prezentować będziemy osiągnięcia polskich naukowców na świecie podczas tego typu wydarzeń.” – przyznał przewodniczący Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, prof. Tomasz Pietrzykowski.

Przed polskim pawilonem ustawiły się ogromne kolejki. W sobotę wystawę odwiedziło około 15 tysięcy osób. W tym gronie znaleźli się m.in przedstawiciele Unii Europejskiej, były ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce czy chargé d’affaires Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dzień Nauki Polskiej ma uświadamiać o osiągnięciach polskich naukowców. Na coroczną datę obchodów wyznaczono 19 lutego. To data symboliczna, bowiem jest to dzień, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Teraz ten dzień ma zainspirować innych do podążenia drogą wybitnych polskich badaczy, którzy zapisali się na kartach historii dzięki niesamowitym odkryciom.

Źródło: dzieje.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły