Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters zakończone sukcesami

Polska jest znana z doskonałej organizacji dużych wydarzeń sportowych. A do grona takich imprez właśnie dołączyły zakończone w miniony weekend halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce dla zawodników w kategorii masters.

W minionym tygodniu w Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce masters. Przyciągnęły one prawie 3 200 zawodników z 38 krajów europejskich. Oprócz nich, na arenie rywalizacji pojawili się również miłośnicy lekkiej atletyki z 18 państw spoza Europy. To podkreśla ogromne znaczenie i zasięg tego wydarzenia. Organizacja tak rozległego turnieju stanowiła prawdziwe wyzwanie logistyczne, obejmując zarówno Arenę Toruń, stadion im. Grzegorza Duneckiego, jak i trasy biegowe i chodziarskie w mieście oraz w Parku Rudelka.

Na szczęście mamy doświadczenie w organizacji imprez mastersów. To bardzo ułatwia. Patrząc w przeszłość to w 2015 roku kiedy organizowaliśmy tutaj pierwsze mistrzostwa, niespełna pół roku po oddaniu do użytku hali „ARENA” wiele spraw było dla nas trudniejszych. Następnie w 2019 roku, był to halowy czempionat globu. Było już łatwiej, a teraz – już nic oprócz pogody nie jest w stanie nas zaskoczyć. Mamy sprawdzone rozwiązania i ludzi, możemy z powodzeniem zapraszać kilka tysięcy uczestników, którzy zawsze wyjeżdżają z Torunia zadowoleni – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacław Krankowski.

Prezydent Michał Zaleski oraz władze lokalne Torunia tradycyjnie udzieliły silnego wsparcia dla organizacji mistrzostw. To stanowiło istotny czynnik dla sukcesu wydarzenia.

To, co piękne zawsze szybko się kończy. Tak jest też z tymi pięknymi zawodami. Z wielką radością gościliśmy wszystkich zawodników, którzy wykonali w Arenie Toruń ponad 7 tysięcy startów. Bardzo dziękujemy za przyjazd do Torunia. Dziękuję organizatorom za zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów. Czuję, że będziemy za Wami tęsknili. – zaznacza gospodarz Grodu Kopernika.

Biało-czerwoni osiągnęli znakomite wyniki podczas mistrzostw w swoim kraju. Zdobyli łącznie 250 medali, stając na podium wielokrotnie. Chociaż pod względem całkowitej liczby medali ustępowali jedynie Niemcom, którzy zdobyli 261 krążków, to jednak Polska zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, mając większą ilość złotych medali. Łącznie nasi sportowcy zdobyli 102 złote medale, podczas gdy Niemcy tylko 94. Ponadto, zdobyliśmy 78 srebrnych oraz 70 brązowych medali.

Źródło: dziennikzachodni.pl