Harcerze ratują tonącą kobietę. Niezwykła odwaga młodych ludzi

Młodzi harcerze z Missouri – szesnastoletni Joseph Diener i piętnastoletni Dominic Viet uratowali życie topiącej się kobiety.

Rodzinne miasto Josepha i Dominica w Missouri zalała woda. Wszystko przez powódź spowodowaną bardzo obfitymi opadami.

Harcerze jechali na rowerach. Chcieli zobaczyć zniszczenia, jakie spowodowała owa powódź. Wtedy usłyszeli wołanie o pomoc.

“Nie wiedzieliśmy czy ktoś naprawdę potrzebuje pomocy czy sobie żartuje” – opowiada szesnastoletni Joseph

Właśnie wtedy zobaczyli kobietę, która próbuje złapać obręcz kosza do koszykówki. Słup kosza był praktycznie cały zanurzony w wodzie. Zatem woda osiągała poziom ponad dwóch metrów.

Chłopcy praktycznie się nie wahali. Od razu ruszyli kobiecie na pomoc.

“Od razu podjęliśmy decyzję. Wiedzieliśmy, że umiemy pływać i, że musimy pomóc. Więc wbiegliśmy do wody i podpłynęliśmy” – tłumaczy Dominic.

Chwilę później chwycili kobietę za ramiona i jakimś cudem wyciągnęli ją z wody.

“To nie było proste. Taka woda z powodzi to nie jest normalna woda. Coś cały czas nas ciągnęło w dół” – przyznaje Dominic.

Kiedy kobieta znalazła się na twardym gruncie, zaczęła się dusić i wypluwać wodę. Następnie została przewieziona do szpitala. Obecnie jest w dobrym stanie, nie odniosła żadnych poważnych obrażeń.

Bohaterowie

“To, że szesnastolatek i piętnastolatek zareagowali w tak dojrzały sposób, pokazuje, jak odważni są ci młodzi ludzie. To był heroiczny czyn” – mówi komendant straży pożarnej, Jerry Jenkins.

Choć ani Joseph, ani Dominic nigdy nie wykonywali w harcerstwie żadnego projektu związanego z pierwszą pomocą, to zostaną odznaczeni odznaką za uratowanie życia.

Jeśli chodzi o rodziców tych nastolatków, to są szczęśliwi, że żadnemu z chłopców nie stała się krzywda.

Monica Viet, mama Dominica, przyznała, że tego dnia napisała wiele wiadomości do syna, by ostrzec go przed kolejną nadchodzącą burzą. Nawet poprosiła swojego męża, żeby poszedł poszukać Dominica i jego kolegów. Kiedy zobaczyła ambulans jej serce stanęło.

“Mój umysł od razu wykreował obraz, w którym to Dominic leży w tym ambulansie. To było straszne” – mówi.

Jednak po chwili otrzymała jedną z najważniejszych wiadomości w jej życiu.

“Mamo, właśnie uratowałem kobiecie życie” – napisał Dominic.

Źródło: today.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły