Iga Świątek po raz czwarty wygrała French Open

Iga Świątek triumfowała w finale French Open, znanym również jako turniej Rolanda Garrosa, pokonując Jasmine Paolini wynikiem 2:0 (6:2, 6:1). To jej czwarte zwycięstwo w tym turnieju i trzecie z rzędu.

Iga Świątek pokonała Włoszkę Jasmine Paolini w finale French Open, zwyciężając 6:2, 6:1. W finale Wielkiego Szlema grała już po raz piąty.

To nie jest tak, że skoro w finale Wielkiego Szlema grałam już piąty raz, to nie czuję stresu. Wciąż czuję stres, ale doświadczenie pomaga. Jeśli wcześniej zrobisz wszystko dobrze, to w kolejnych tego typu sytuacjach możesz to wykorzystać – zaznaczyła na konferencji prasowej Świątek.

Iga Świątek zdobyła swój piąty tytuł w turniejach wielkoszlemowych, raz jeszcze umacniając swoją pozycję w historii kobiecego sportu. Jej rywalka, Jasmine Paolini, była pod ogromnym wrażeniem talentu Igi.

Dałam z siebie sto procent. Jestem zadowolona z tego, co zrobiłam. Ten mecz był największym wyzwaniem w mojej karierze. Iga ma 23 lata i wygrała tu już cztery razy. To nie jest normalne, to jest coś nieprawdopodobnego – powiedziała po meczu mająca polskie korzenie Paolini.

Najbliższe tygodnie upłyną Idze w przygotowaniach do Wimbledonu i Igrzysk Olimpijskich. Na pewno będzie chciała zaliczyć kolejny udane występy.

“Iga wyniosła z domu tego olimpijskiego ducha, olimpijskie marzenia, bo ja sam byłem na igrzyskach. Z nimi kojarzy mi się też teraz data 26 lipca. To dzień moich urodzin i tego dnia podczas igrzysk w Tokio Iga odpadła w singlu po meczu z Paulą Badosą. Po porażce płakała, ale te łzy nie wynikały z tego, że przegrała, tylko z tego, że nie sprawiła mi urodzinowego prezentu w postaci zwycięstwa, bo tak jej na tym zależało. A w Paryżu 26 lipca będzie ceremonia otwarcia… Trzeba zdawać sobie sprawę, że igrzyska bardzo dużo dla Igi znaczą, i pozwolić jej spokojnie robić swoje” – podkreśla tata Igi.

Źródła: rmf24.pl, przegladsportowy.onet.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły