Impreza charytatywna dla Matyldy, która potrzebuje operacji w USA

W Pruchniku odbyła się impreza charytatywna dla Matyldy Momot, która pilnie potrzebuje operacji w USA. Dziewczynka ma poważną wadę serca. Zorganizowano dla niej specjalne wydarzenie, w którym wzięła udział naprawdę duża ilość osób. Wszyscy zgromadzili się w jednym celu – by jej pomóc.

Na imprezę charytatywną zorganizowaną w Szkole Podstawowej w Pruchniku przyszło wiele maluchów i ich rodziców. Czekało na nich wiele atrakcji – gry, fotobudka, dmuchańce, wata cukrowa, kiermasz słodkości, pokaz sprzętu strażackiego. Cały dochód został przeznaczony na operację małej Matyldy Momot.

“Gdy badania prenatalne wykazały wadę serca u naszej wyczekanej córeczki, najpierw byliśmy przerażeni. Dowiedzieliśmy się jednak, że po operacji Matyldzia będzie mogła normalnie żyć” – mówi Joanna Momot, mama Matyldy. – “Nie sądziliśmy, że za rok rozpoczniemy walkę o jej życie, o zebranie gigantycznej kwoty na operację w USA, bo tylko ona ocali naszą córeczkę! I że będziemy prosić o pomoc, bo sami jej nie uratujemy.”

Kiedy dziewczynka urodziła się, neonatolog stwierdził, że cierpi na zwężenie zastawki mitralnej. Pierwsza operację przeszła w wieku 3 lat. Kiedy miała roczek, przeszła kolejną operację.

– Polecany zarówno przez wszystkich specjalistów, z którymi konsultowaliśmy się w Polsce, jak i innych rodziców dzieci z takimi wadami. Jest to ośrodek w Bostonie, który specjalizuje się w takich operacjach – mówi pani Joanna. – Patrzymy na naszą córeczkę, która wcale nie wygląda na śmiertelnie chore dziecko! Gdyby nie tragiczne wyniki badań, nikt by nie uwierzył, że w jej ciele jest tykająca bomba – jej własne serduszko.

Dlatego w Pruchniku zorganizowano specjalne wydarzenie. To była niezwykła impreza. Teraz trwa także internetowa zbiórka.

– “To zbiórka na ratowanie życia naszej córeczki! Kolejne badania kontrolne są za miesiąc. Lekarze mówią, że już wtedy może okazać się, że nie mamy czasu! Dlatego z całego serca błagamy Was o wsparcie! Musimy zebrać gigantyczną kwotę, bo operacja w USA nie jest refundowana, a kosztuje krocie! To jednak jedyna nadzieja Matyldzi na życie” – proszą jej rodzice.

https://www.siepomaga.pl/matylda-momot

Źródło: nowiny24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły