Jeden z najlepszych kierowców driftingowych – poznajcie Bartosza

Jest opanowany, cierpliwy i zawsze stara się być najlepszy. To jedyny na świecie kierowca driftingowy, który prowadzi samochód stopą. Pobił rekord Guinnessa, rekord Polski i wiele wyścigów. Przy tym wszystkim jego pasją jest sztuka. Mowa oczywiście o Bartoszu Ostałowskim.

Bartosz Ostałowski to kierowca rajdowy. Jest znany z tego, że jako jedyny prowadzi samochód stopą – nie ma rąk. Mimo tego bije rekordy i przekracza wszelkie granice.

Przed wypadkiem marzył o tym, by być kierowcą rajdowym. Czuł, że to jego powołanie. Jednak wypadek całkowicie zmienił życie Bartosza. Był pewien, że musi zrezygnować ze swoich marzeń.

“Byłem przerażony. Nie widziałem dla siebie żadnej przyszłości. Zastanawiałem się, jak będę się ubierał, jak będę jadł. Wszystko stało się niedostępne. Byłem zdominowany przez obawy i pamiętam, że to był dla mnie kiepski czas” – opowiada Bartosz.

Jego nastawienie się zmieniło, kiedy poznał Katarzynę Rogowiec, multimedalistką paraolimpijską. Bardzo zainspirowała Bartosza.

“Byłem przekonany, że nie mogę już nic osiągnąć, a tu do szpitala przyjechała autem kobieta bez rąk, która bierze udział w zawodach sportowych, wygrywa, prowadzi firmę. Jest zupełnie samodzielna i udziela się na wielu polach. To było motywujące. Zacząłem inaczej na siebie patrzeć i stawiać sobie cele” – mówi.

Pięć lat po wypadku wystartował w pierwszych zawodach w drifcie. Sześć lat później udało mu się wygrać po raz pierwszy. Osiągał wiele sukcesów. Potem wrócił nawet do swojej kolejnej pasji – malarstwa. Na początku nie wierzył, że może malować stopami. Kiedy jednak spróbował, malował coraz więcej i okazało się, że jest to jak najbardziej możliwe.

“Moje obrazy pojawiły się na wystawie. Przyszli na nią ludzie. Z przejęciem czekałem na to, co powiedzą, a oni mówili: „Wow! Ja bym tak ręką nie namalował” – podkreśla.

Źródło: ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły