Jedenastoletni chłopiec uzyskał uniwersytecki dyplom

Jedenastolatek z Belgii może się już pochwalić tytułem licencjata z fizyki. W jeden rok ukończył kurs na Uniwersytecie w Antwerpii, który z założenia miał trwać trzy lata. W tym samym czasie uczęszczał nawet na kursy magisterskie.

Laurent Simons pochodzi z Ostendy, popularnego kurortu położonego na północy Belgii. Chłopiec ma zaledwie jedenaście lat, a właśnie skończył studia i stał się jednym z najmłodszych absolwentów Uniwersytetu w Antwerpii. Wyprzedził on innych studentów i uzyskał najlepszy wynik na całym kursie.

– “Simons studiował fizykę od marca 2020 r., a ukończył ją z wynikiem 85 proc., co jest najwyższym wyróżnieniem. W tym roku uczęszczał również na kilka kursów z programu magisterskiego. Po lecie oficjalnie rozpocznie studia magisterskie” – poinformował rzecznik uniwersytetu.

Laurent przyznał, że zdecydował się skupić wyłącznie na fizyce. Zależało mu na tym, by uczestniczyć w kursach z fizyki kwantowej i mechaniki klasycznej. Dlatego wstrzymał naukę w innych dziedzinach.

Chłopiec studiował już w wieku dziewięciu lat na Uniwersytecie Technicznym w Eidenhoven w Holandii. Jako, że był najmłodszą osobą, która w historii tej uczelni uzyskała dyplom ukończenia studiów, zyskał miano “cudownego dziecka”.

Jego cel to nieśmiertelność

Teraz jedenastolatek pragnie skupić się na badaniach nad nieśmiertelnością. Pragnie on wydłużać ludzkie życia.

– “Nieśmiertelność to mój cel. Chcę móc wymienić jak najwięcej części ciała ludzkiego na części mechaniczne. Wytyczyłem sobie drogę w tym kierunku. Fizyka kwantowa – badanie najmniejszych cząstek, to pierwszy element układanki” – powiedział Simmons na łamach gazety “Brussels Time”

“W takich badaniach ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. Aby osiągnąć tę drugą, chcę pracować z najlepszymi profesorami na świecie, zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą” – zaznaczył chłopiec.

Młody geniusz z Belgii ma nie tylko niesamowity umysł, ale również determinację, by osiągać to, co wydaje się niemożliwe. Dlatego za kilka lat na pewno usłyszymy o nim i jego wyjątkowych osiągnięciach ponownie.

Źródło:polsatnews.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły