Kalifornijskie Wilki zaczęły odbudowę swojej populacji.

Jedyne zaobserwowane stado wilków urzędujące w Kalifornii właśnie powiększyło się o 8 młodych członków. Młode wilki są nadzieją na odbudowę gatunku w tym stanie USA. 

Stado Lassen, jedyna monitorowana rodzina wilków z tego bogatego stanu USA, poszerzyła się o 4 generację wilków. Ich ojcem jest stosunkowo młody samiec Alfa, który dołączył do stada latem zeszłego roku. Poprzedni ojciec w rodzinie pozostawił stado. 

“Jesteśmy podniesieni na duchu wiadomością o nowych szczeniakach, które są nową nadzieją na odnowę wilków w złotym stanie”, powiedział Amaroq Weiss. Rzecznik Wilków zachodniego wybrzeża w centrum badań nad zróżnicowaniem biologicznym wydał oficjalne oświadczenie. “Te małe osobniki są nadzieją dla wszystkich którzy walczą o zasiedlenie wilków w tym pięknym miejscu, które kiedyś było ich domem.”

W zeszłym roku prezydent Trump zaproponował żeby zdjąć ochronę którą jest otoczony gatunek Wilków. Mimo że Kalifornijskie osobniki są chronione prawem stanowym, to te pochodzące z Oregonu już nie. Nie jest to jednak tak proste. Te zwierzęta często podróżują między różnymi terytoriami, przez co ochrona stanowa nie będzie dla nich wystarczająca. Dlatego zmiany wprowadzone przez rząd prezydenta szkodziłyby im, niezależnie od praw stanowych. 

“Odpoczynek dla wilków na Zachodnim Wybrzeżu jest dla nich kluczowy, a był możliwy tylko dzięki ochronie gatunku w całym kraju”, powiedział Weiss. “Wraz ze zmianą prawa według wizji urzędującego rządu, taki pobyt w Kalifornii byłby niemożliwy.”

Nowy wilki w rodzinie


Pierwszy ojciec rodziny Lassen, ubarwiony na szaro wilk, opuścił grupę w Czerwcu 2019 roku. Gdy nadeszła jesień tamtego roku, stado składało się z samicy, oraz jej potomków z dwóch poprzednich lat. Na szczęście dołączył do nich nowy samiec alfa.

Został on ojcem dla 8 nowych szczeniaków, w czym prawdopodobnie 4 z nich są samcami. Po pobraniu dawek DNA potwierdziło się ojcostwo nowego osobnika. Z pobranych materiałów naukowcy starają się teraz określić pierwotną rodzinę ojca. 

Razem z nowymi osobnikami, stado Lessen składa się teraz z 14 członków. Wchodzą do niej rodzice, 8 młodych szczeniąt, oraz 4 osobniki urodzone w poprzednich latach.

Są to bardzo dobre wiadomości dla władz stanowych, od lat walczących o przetrwanie gatunku wilka na swoim terenie. 

źródło: worldanimalnews

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły