Kasztanobranie: czyli jak można pomóc w łatwy sposób

Wiele szkół i przedszkoli w Szczecinie bierze udział w kasztanobraniu. To łatwy i przyjemny sposób na pomaganie. Dzieci z rodzicami zbierają kasztany, które potem trafiają do skupu. Pieniądze za każdy kilogram kasztanów placówki przeznaczają na m.in cele charytatywne.

Akcja Kasztanobrania to ważna inicjatywa w szczecińskich placówkach oświatowych. Dla wielu dzieci uczestnictwo w tej akcji stanowi źródło radości. W minionym roku ta inicjatywa przyniosła imponujący efekt, gdyż ze Szczecina zebrano wiele ton kasztanów, co było możliwe dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej.

Co więcej, niektóre szkoły i przedszkola wykorzystują tę akcję charytatywną w celach pomocowych. Przykładem jest Szkola Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi, która w poprzednim roku przeznaczyła zebrane środki na terapię chodu dla Olgi. Olga cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, dlatego ta terapia jest niezwykle istotna dla jej zdrowia i jakości życia.

“Nie musicie robić nic nadzwyczajnego, wystarczy tylko pójść na spacer i przy okazji zbierać kasztany. Każdy kilogram to kolejna złotówka przeznaczona na terapię” – podkreśla Samorząd Uczniowski z SP nr 54.

Szkoły zbierają kasztany!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Szczecinie kontynuują swoje zaangażowanie w akcję Kasztanobrania, zbierając kasztany po raz trzeci z rzędu. Co ważne, ta inicjatywa nie tylko staje się tradycją, ale również rozwija się jako wartościowy projekt charytatywny. W poprzednim roku zebrane fundusze miały konkretny cel: wsparcie uczniów cierpiących na cukrzycę oraz tych, którzy potrzebują rehabilitacji.

Jednak nie tylko cele charytatywne są istotne w tej akcji. Równie ważny jest jej wymiar edukacyjny. Uczniowie z klas IV-VIII otrzymują dodatkowe pięć punktów do swojej oceny z zachowania za aktywny udział w zbieraniu kasztanów. Młodsze dzieci z klas I-III, uczestnicząc jako “zbieracze”, otrzymują pisemne pochwały, które zapisywane są do ich dzienników. Taka motywacja pomaga kształtować u młodych ludzi wartości takie jak empatia, troska o innych i zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

Inny przykład to uczniowie z Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej w Szczecinie, którzy także aktywnie angażują się w zbieranie kasztanów. W poprzednim roku udało im się zebrać imponującą ilość – aż 400 kilogramów kasztanów.

– “Akcja nabiera tempa i coś czuję, że będziemy mieli w tym roku liczniejsze zbiory” – opowiada Katarzyna Pilarczyk, koordynatorka szkolnych działań. – “Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczymy na leczenie małych podopiecznych szpitalnych oddziałów” onkologicznych.

Źródło: 24kurier.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły