Kiedyś był bezrobotny, dzisiaj jest sławnym bramkarzem

Édouard Mendy dzisiaj jest bramkarzem Chelsea Londyn, zarabia miliony i ze swoją drużyną wygrał Ligę Mistrzów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jeszcze kilka lat temu Mendy był bezrobotny i zmagał się z wieloma problemami. Historia jego kariery jest naprawdę inspirująca!

Mendy pochodzi z Senegalu. W Anglii był parę razy, bo poszukiwał tam pracy. Pewnego razu trafił na testy do angielskiej trzeciej ligii. Co ciekawe, uznali, że jego umiejętności są niewystarczające.

Bramkarz uczył się swojego fachu we francuskim klubie Le Hevre. Futbol był jego obsesją, robił wszystko, by być najlepszy. Jednak jakiś czas później musiał odejść z klubu, bo przegrał rywalizację z innym utalentowanym zawodnikiem. Mendy grał w coraz gorszych klubach, w niskich ligach. Był o krok od zrezygnowania z gry w piłkę. Urodziło mu się dziecko, musiał zarobić na utrzymanie – dlatego chciał wyjechać za granicę. Jego menedżer próbował go zatrzymać we Francji, obiecując mu dobry kontrakt. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a Mendy został bezrobotny.

„Nie tylko dla piłkarza, ale dla każdego człowieka bezrobocie to straszna sprawa. To jak dostać z liścia w twarz” – opowiada – „Zacząłem się zastanawiać czy to dla mnie, czy powinienem się zawziąć i nadal szukać szczęścia w futbolu, czy jednak odpuścić”

W tym najgorszym momencie otrzymał wsparcie od rodziny. Rodzice przekonywali go, by nie rezygnował z marzeń. Wierzyli w niego od początku do końca. Bramkarz powrócił do Le Hevre i uczestniczył w treningach, by utrzymać formę. Nie dostał za to żadnych pieniędzy. Jednak wysiłek się opłacił. Mężczyzna zaczął grać w coraz lepszych klubach. Kilka lat później był bramkarzem Rennes, a finalnie trafił do Chelsea Londyn. I był to transfer, który budził wiele kontrowersji. Niektórzy nadal nie wierzyli w talent Senegalczyka.

Jednak mecze Chelsea rozwiały wszystkie wątpliwości. Mendy okazał się być jednym z najcenniejszych nabytków klubu, który potem wygrał puchar Ligi Mistrzów.

Bramkarz spełnił swoje marzenia, ale nadal nie jest nasycony. Właśnie ta chęć zdobywania więcej i ciągłego doskonalenia się jest tym, co zapewniło mu sukces i pozwoliło osiągnąć zamierzone cele.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły