Kiedyś znalazł dziecko w lesie. Spotkali się po 58 latach

Dave Hickman nadal pamięta dzień, w którym znalazł małą dziewczynkę porzuconą w lesie. Uratował jej życie. Teraz, po 58 latach, wreszcie się spotkali.

Dave Hickman, kiedy miał 14 lat, wybrał się ze swoim dziadkiem na polowanie. W pewnym momencie usłyszeli płacz dziecka. W zaroślach leżała mała dziewczynka owinięta w ręcznik. Była przemoczona i trzęsła się z zimna. Została tam zostawiona na pewną śmierć. Dave i jego dziadek zadzwonili po szeryfa. Policjanci przyjechali na miejsce i zabrali dziewczynkę do szpitala.

„To był dla mnie szok. Po prostu nigdy bym nie pomyślał, że znajdę w lesie dziecko. Pamiętam, że pomyślałem wtedy: «Kto mógłby zrobić coś takiego?»” – opowiada mężczyzna.

To właśnie tam w szpitalu Dave po raz ostatni widział małą Roseanne Wayne.

Od tego czasu Hickman nie mógł przestać myśleć o dziewczynce. Cały czas zastanawiał się jak teraz wygląda jej życie, czy wszystko z nią w porządku. W pewnym momencie zwierzył się swojej żonie Gaile. Skontaktował się także z szeryfem w Richmond.

Napisał mi, że ciągle zastanawiał się, co stało się z Roseanne i jak wspaniale byłoby po prostu z nią porozmawiać i dowiedzieć się, jak wygląda jej życie” – mówi John Catey, szeryf.

Mężczyzna zwrócił się do praktycznie wszystkich swoich znajomych, którzy mogli wiedzieć coś w sprawie dziewczynki.

 „Rozmawiałem z 75 osobami, bankierami, prawnikami, pielęgniarkami, lekarzami, weterynarzami. Wiedziałem, że muszą być już starszymi osobami, żeby to pamiętać. Musieli mieć 80 lat lub więcej” – wspomina.

Finalnie udało się znaleźć Roseanne. John wtedy od razu zadzwonił do Hickmana.

Powiedział: «Dave, to twoja Roseanne». Próbowałem ją odnaleźć. Spędziłem tyle lat martwiąc się o to, co się z nią stało. Kiedy usłyszałem jej głos, nie mogłem mówić” – podkreśla Dave.

Od razu wyznaczyli datę spotkania. Było ono pełne wzruszeń i emocji. W spotkaniu wzięła udział nawet burmistrz miasta. Wszyscy chcieli poznać finał tej niesamowitej historii.

 „Nazywam go moim bohaterem tutaj na ziemi, ponieważ gdyby nie Dave, nie byłoby mnie tu teraz– zaznacza Suey.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły