Kolejny rok, kolejna edycja Letniej Szkoły Języka, Literatury i Kultury Polskiej

W tym roku po raz kolejny odbywa się Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Do Cieszyna przybyły setki osób z całego świata, które są zafascynowane językiem polskim i naszą kulturą. Uniwersytet Śląski już po raz 33 raz organizuje taką akcję.

Uniwersytet Śląski już po raz 33 zorganizował Letnią Szkołę Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Co ciekawe, w tym roku chętni mogli zdecydować się na jedną z dwóch form uczestnictwa w zajęciach – online lub stacjonarnie. Kursy online odbyły się w lipcu. Zapisało się na nie ponad 200 osób z całego świata. Zostali podzieleni na grupy według ich poziomu. Dużo korzyści mogli wyciągnąć także zagraniczni lektorzy języka polskiego. Uczestnicy dowiedzieli się także sporo o polskiej kulturze i literaturze.

Na początku sierpnia zaczęła się zaś stacjonarna edycja Letniej Szkoły. W uroczystym rozpoczęciu uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego i województwa.

“W letnich kursach w Cieszynie bierze udział około 200 młodych osób z niemalże całego świata, m.in.: Brazylii, Chin, Egiptu, Ghany, Indii, Japonii, Kanady, Maroka, Nigerii, Turcji, Ukrainy i Włoch. Oprócz studentów do Cieszyna przyjechali także zagraniczni lektorzy, którzy rozwijają swoje kompetencje w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Pod okiem doświadczonych metodyków i glottodydaktyków poznają nowe techniki kształcenia językowego, atrakcyjne pomoce dydaktyczne, interaktywne sposoby pracy z uczniem” – mówi Małgorzata Poszwa, rzecznik prasowy UŚ.

Dla uczestników przewidziano także wiele atrakcji. Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej to nie tylko zajęcia z polskiego i wykłady. Chętni biorą udział w pokazach filmowych, warsztatach, koncertach, spotkaniach. Pojadą także na weekendowe wyjazdy, by poznać region. Odwiedzą Katowice, Oświęcim, Kraków. Czekają ich także dwa punkty kulminacyjne.

“Kulminacyjnymi punktami kursu są: organizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej od 25 lat „Sprawdzian z polskiego” oraz popołudniowe Spotkanie Kultur i Tradycji. Podczas międzynarodowego dyktanda obcokrajowcy zawalczą o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego” – opowiada Małgorzata Poszwa.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły