Kiedy walczył z nowotworem, wspierała go siostra. Niezwykła więź rodzeństwa

Kiedy Beckett miał zaledwie 3-latka wykryto u niego białaczkę limfoblastyczną. Dzielnie walczył z chorobą i w końcu po kilku latach udało się mu ją pokonać. Podczas leczenia dzielnie wspierała go starsza o 15 miesięcy siostra.

W 2018 roku, kiedy Beckett miał 3 latka wykryto u niego białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec prawie cały czas siedział w szpitalu. Po chemioterapii wypadły mu włosy. Był cały czas osłabiony. często wymiotował. Wszystkiemu przyglądała się jego siostra. Ich wspólne zdjęcie pojawiło się nawet w internecie i wzruszyło tysiące osób. Na fotografii dziewczynka trzyma rączkę na plecach swojego osłabionego brata, wspierając go w tej trudnej chwili.

„Dwoje moich dzieci, z piętnastomiesięczną różnicą w wieku, przeszło od wspólnej zabawy w szkole i w domu do wspólnego siedzenia w zimnej sali szpitalnej. Moja wówczas czterolatka obserwowała, jak jej brat przechodzi z karetki na oddział intensywnej terapii. Patrzyła, jak tuzin lekarzy nakłada mu maskę na twarz, wbija mu igły, pompuje przez jego ciało tuzin leków, a on leży tam bezradnie. Nie była pewna, co się dzieje. Wiedziała tylko, że coś jest nie tak z jej bratem, jej najlepszym przyjacielem” – napisała mama rodzeństwa, Kaitlin Burge.

Ich więź jest niesamowita, ale Kaitlin martwiła się, że dziewczynka jest zbyt przybita.

„Kiedy widzę ich razem, sprawia mi to radość, ale jednocześnie zasmuca mnie to. Mają niesamowitą więź, ale pięcioletnie dziecko powinno częściej bawić się z przyjaciółmi. Aubrey powinna chodzić na gimnastykę, biegać po okolicy z dziećmi, bawić się na placu zabaw, pływać w basenie, a zamiast tego opiekuje się swoim bratem” – mówiła.

Beckett wrócił ze szpitala w dzień swoich 5 urodzin. Jego stan zdrowia był na początku zły, bo widać było wycieńczenie organizmu. Teraz minęły już dwa lata od tego momentu. Chłopiec zakończył już leczenie i czuje się dobrze. Chodzi do szkoły, ma paczkę przyjaciół. Jest szczęśliwym 8-latkiem.

„Jutro wieczorem Bex ma ostatnią chemioterapię i to już koniec! Moje serce zaraz pęknie – jestem z niego tak cholernie dumna. Tym razem diabeł nie wygrał, Beckett, to ty jesteś zwycięzcą” – napisała jego mama.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły