Lekarz pediatra, który dokonuje cudów

53-letni Andrea Campana to ordynator dziecięcego Szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie. Przez wiele lat swojej działalności leczył tysiące dzieci. Dokonywał cudów, bo walczy do końca. Na takie podejście wpłynęła jego własna historia życia.

Andrea jest pediatrą z powołania. Uważa, że lekarz to najpiękniejszy zawód na świecie. Choć przyznaje, że wiąże się z niesamowicie trudną pracą, wysiłkiem i często przykrymi doświadczeniami.

„Jako pediatra leczysz dzieci, na sali porodowej sprawiasz, że przychodzą na świat w 25 tygodniu ciąży i podejmujesz ich reanimację. Czujesz, że ratujesz życie i zdarza się to niemal codziennie. Ale widzisz także wiele dzieci, gdy umierają” – zaznacza.

Andrea nie wywodzi się z rodziny lekarskiej. Zdecydował się na ten zawód przez swoje własne doświadczenie.

„Kiedy miałem dwa miesiące, stwierdzono u mnie nieprawidłowe wchłanianie jelitowe i spisano mnie na straty. Ordynator szpitala w Parmie trzymał mnie jednak na oddziale przez dwa i pół miesiąca. Od doktora Imperato, bo tak właśnie się nazywał, wszystko się zaczęło. Nigdy tego nie żałowałem. Jeśli robisz to z powołania, lekarz to najpiękniejszy zawód, jaki można sobie wyobrazić” – opowiada.

Campana skończył studia ze specjalizacją w neonatologii. W 2024 roku zaczął pracować w Szpitalu Watykańskim.

„Po pierwsze, jest tu niespotykana w innych szpitalach liczba dzieci, z jaką mamy do czynienia. W Szpitalu Dzieciątka Jezus jest to ewenementem na skalę światową. Rok spędzony w murach tego szpitala równy jest 5-6 latom spędzonym gdzie indziej. Kolejną sprawą, która wyróżnia to miejsce, jest możliwość bycia blisko pacjenta. Szpital pozwala nam być sobą i w pełni skoncentrować się na opiece nad dziećmi”.

Mężczyzna nie tylko leczy małych pacjentów w szpitalu, ale także jeździ na misje do Afryki w ramach projektów humanitarnych. To dowód na to, że poświęcił swoje życie pomaganiu innym.

“Wielokrotnie bywałem w Afryce. Spotkałem tam wspaniałe osoby, takie jak siostra Incoronata, która w Itigi, w Tanzanii stworzyła centrum pediatryczne z prawdziwego zdarzenia, zajmujące się leczeniem wszelkiego rodzaju dolegliwości dziecięcych” – przyznaje.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły