Licealista zaprosił na studniówkę swoją prababcię. Wzruszający gest!

Kiedy Dakota Wollan, licealista, dowiedział się, że jego prababcia nie była na swoim szkolnym balu, zdecydował się coś z tym zrobić. Zaprosił ją na swoją studniówkę i tym gestem sprawił jej ogromną radość.

Dakota Wollan to uczeń szkoły w Watford City. W tym roku miał studniówkę, co było dla niego naprawdę dużym przeżyciem. Jego rówieśnicy przeżywali tę imprezę równie mocno. Koledzy Dakota od dawna planowali zaproszenie swoich sympatii. Tymczasem Dakota nie wiedział z kim iść. To jego rodzice podsunęli mu pomysł, by poprosić prababcię.

Madeline Miller spędza większość czasu sama, dlatego czasem dokucza jej samotność. Rzadko wychodzi z domu. Jej marzeniem było pójść na bal, bo w swojej studniówce niestety nie mogła uczestniczyć. Miała 14 rodzeństwa i była najstarsza z nich, więc musiała pomagać rodzinie. Zrezygnowała z nauki, gdy zachorował jej ojciec.

Licealista uświadomił sobie, że zaproszenie swojej prababci na bal będzie wyrazem szacunku i wdzięczności.

Świetna zabawa

Madeline była zaskoczona wyborem wnuczka. Jednak on powiedział, że nie pójdzie na studniówkę bez niej. Dlatego przyjęła jego zaproszenie z prawdziwą przyjemnością.

Na imprezie prababcia i wnuczek zrobili furorę. Wszyscy ich podziwiali. Szczególnie byli pod wrażeniem 92-latki, która tańczyła i doskonale bawiła się z młodzieżą.

„Wyszliśmy na parkiet i wszyscy po prostu oszaleli” – mówi Dakota.

Warto podkreślić, że Miller nie tańczyła od 40 lat.

Wzruszający gest

Gest Wollana został doceniony nie tylko przez jego znajomych ze szkoły, ale także internautów. Pod filmikiem ze studniówki można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy.

–  „Niech Bóg błogosławi temu młodemu człowiekowi. Wyglądała tak pięknie, a on był z niej tak dumny. Aż łzy zakręciły się oczach. To wydarzenie zapisze się w księdze wspomnień tej rodziny na lata”

Wspaniała lekcja miłości, empatii i szacunku.Niech ten czyn zainspiruje innych młodych ludzi” – piszą internauci.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły