“Lublin. Zawodowcy”: ciekawy i ważny projekt

„Lublin. Zawodowcy” to innowacyjny projekt realizowany w Lublinie. Oferuje warsztaty dla dzieci i seniorów, umożliwiające im poznanie różnych zawodów, takich jak policjant, radiowiec czy przedsiębiorca. Niedawno uczestnicy projektu odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej.

Wcześniej uczestnicy odwiedzili Uniwersytet Medyczny, sortownię poczty i Politechnikę Lubelską. Teraz przyszła kolej na straż pożarną.

Dzieci wraz z dziadkami odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Lublinie. Tam dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka i mieli okazję samodzielnie spróbować swoich sił w tej roli.

– Wcześniej byliśmy na poczcie i bardzo nam się podobało. Uważam, że to bardzo ciekawe, bo takie spotkania z różnymi zawodami dają dziecku obraz pracy różnych zawodów. A oprócz tego jest to świetny pomysł na lato w mieście dla tych, którzy nie wyjeżdżają – podkreśliła pani Dorota, która przyszła do PSP z wnuczkiem.

Podczas wizyty w jednostce, najmłodsi i najstarsi uczestnicy uczyli się zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą i w lesie. Oczywiście szczegółowo poznawali także pracę strażaka. Największą atrakcją okazała się wycieczka po garażu, gdzie mogli zobaczyć wozów strażackich na żywo.

– Wnuk bardzo chciał zostać strażakiem. Kiedyś gdy zobaczył wóz strażacki to od razu podchodził i zachwycał się, nawet bywał z rodzicami na piknikach strażackich gdzie mógł zobaczyć wóz od środka. Takie formy aktywności są potrzebne. Wcześniej poszliśmy na boisko pokopać piłkę czy na plac zabaw, a teraz mamy coś nowego i ciekawego – mówi pan Wiesław, który na warsztaty zabrał swojego wnuczka Juliusza. – My jesteśmy pierwszy raz, wcześniej żona była z wnuczką na Uniwersytecie Medycznym. Mała była bardzo zadowolona. Wybieramy się jeszcze na policję. Mam 4-letniego wnuczka, który widząc na skrzyżowaniu stojący radiowóz podszedł i panowie wpuścili małego do radiowozu i dali jakieś małe upominki.

Pilotażowy program “Lublin. Zawodowcy” jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat oraz ich babć i dziadków. Udział w programie jest darmowy, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły