Mają 9 synów, którzy teraz pomagają innym rodzinom wielodzietnym

Hanna i Włodzimierz Szkudlarkowie od 35 lat są szczęśliwym małżeństwem. Przez ten czas doczekali się aż 9 synów. Wszyscy są zaangażowani w pomoc innym rodzinom wielodzietnym.

Hanna i Włodzimierz Szkudlarkowie od początku planowali założenie dużej rodziny.\

– “Pobraliśmy się dość późno. Mąż miał 29 lat, a ja byłam wówczas 24-letnią kobietą. Na tamte czasy to był już poważny wiek. Chcieliśmy mieć nawet bliźnięta, ale ten plan się nie powiódł i pojedynczo dzieci zaczęły przychodzić na świat” – opowiada pani Hanna dla portalu Aleteia.

Małżonkowie doczekali się 9 synów. Najmłodszy ma 16 lat, a najstarszy 34 lata.

Wychowanie tylu chłopców było dużym wyzwaniem. Jednak finalnie zawsze udawało im się pokonać problemy. Z kolei dla braci dorastanie w wielodzietnej rodzinie wiązało się z wyrzeczeniami. Mimo to, są szczęśliwi, że mogą na siebie liczyć i przeżyli razem tak wiele pięknych chwil.

– “Nigdy nie było takiej sytuacji, że nie chcieliśmy już więcej dzieci. Pozytywne myślenie pomogło nam przezwyciężyć gorsze chwile. A różnie bywało. Czasami powodziło nam się bardzo dobrze, w gorszych momentach korzystaliśmy ze zgromadzonych oszczędności czy pomocy. Zawsze jednak mogliśmy liczyć na siebie” – mówi mama.

Fundacja Dziewięciu Braci

Teraz Szkudlarkowie pomagają innym rodzinom wielodzietnym. Fundację założył Michał – jeden z synów. Chcą dać dzieciom, które są w podobnej sytuacji, jak największe wsparcie i możliwość rozwijania swoich pasji.

“Żyjąc w dużej rodzinie można nauczyć się przedsiębiorczości” – podkreśla pan Michał Szkudlarek. – “Śmiałem się, że muszę robić pranie indywidualnie, bo w innym przypadku moje ulubione koszulki przypadną któremuś z braci. Na otrzymanie kieszonkowego nie było też większych szans, dlatego podejmowaliśmy się różnych zajęć, aby wzmocnić budżet domowy i odciążyć rodziców. Dzięki temu radzimy sobie z wyzwaniami i różnymi przeciwnościami. Wypracowaliśmy sobie samodzielność i zaradność.”

“Pomagamy młodym osobom nabrać wiatru w żagle. Dzięki wsparciu mentorów, którzy dzielą się swoją wiedzą, młodzież ma szansę poznać swoje mocne strony i zdobyć doświadczenie na przyszłość.”

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły