Mężczyzna oddaje dziewczynce swoją drogocenną kolekcję kartek z wizerunkami baseballistów

Reese Osterberg kocha baseball. Dziewięciolatka od małego zbierała popularne w Stanach Zjednoczonych kartki z wizerunkami słynnych baseballistów. Ta kolekcja miała naprawdę ogromną wartość – nie tylko pieniężną, ale przede wszystkim sentymentalną. Niestety jej dom spłonął w pożarze – a wraz z nim drogocenne kartki. Sprawą zainteresował się kolekcjoner z Kalifornii i postanowił sprawić trochę radości poszkodowanej dziewczynce. Teraz oddaje jej swoją własną kolekcję.

Obszary hrabstwa Fresno, w którym znajdował się rodzinny dom Reese, zostały zniszczone przez groźne pożary, szalejące w Kalifornii. Jej rodzina była zmuszona do ewakuacji. W pośpiechu zapomnieli zabrać z domu najważniejszej dla dziewczynki rzeczy – kolekcji kartek z baseballistami.

Zaledwie siedemdziesiąt dwie godziny po ewakuacji, ich dom został strawiony przez ogień. Reese musiała pogodzić się również z tym, że nie odzyska już swoich cennych kart.

„To było ciężkie. Ta kolekcja wiąże się z tyloma wspomnieniami.” – przyznaje Reese.

Dziewczynka jest miłośniczką baseballu. Dziewięciolatka uprawia ten sport, a trenerzy zgodnie stwierdzają, że jest jednym z najlepszych graczy w jej lidze.

„Nigdy się nie poddaje. I widać, że kocha ten sport” – mówi jej trener.

Wiedząc, jak ważna była dla Reese jej kolekcja, do akcji wkroczyła straż pożarna i zaczęła poszukiwać jakiegoś kolekcjonera, który mógłby przekazać choć część swoich zbiorów dziewczynce.

Wszytko oddaje Reese

Kevin Ashford zaoferował swoją pomoc. Mężczyzna przez dwadzieścia pięć lat zdołał uzbierać około dwadzieścia pięć tysięcy kartek. Zdecydował, że wszystkie odda Reese.

„Myślałem o tym czy ich nie sprzedać. Ale gdy usłyszałem o Reese, to stwierdziłem, że oddam jej wszystko, co mam. Może to wywoła uśmiech na jej twarzy.” – opowiada Kevin.

Okazało się, że w kolekcji Kevina znajduje się ulubiona kartka Reese. Dziewczynka była niesamowicie szczęśliwa. Nie potrafiła uwierzyć, że to wszystko będzie należeć do niej.

„Tak bardzo się cieszę.” – podsumowuje Kevin. – „To była naprawdę dobra decyzja”.

źródło: people.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły