Mężczyzna robi kilkadziesiąt biurek dla potrzebujących uczniów!

Mitchell Couch jest cenionym w Lemoore (Kalifornia) cieślą. W dobie zdalnego nauczania mężczyzna zdecydował się pomóc dzieciom z ubogich rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na wydatek w postaci nowego biurka.

Couch wpadł na pomysł dzięki swoim dzieciom. Ucząc się zdalnie, odrabiały wszystkie swoje lekcje na stole w jadalni. 

„Probowały pracować jednocześnie w tym samym miejscu. Ich książki zajmowały cały stół. Był straszny bałagan.” – opowiada Mitchell. – „Dlatego postanowiłem wykonać dla każdego biurko.”

Okazało się, że ta mała zmiana w postaci posiadania własnego biurka wywarła ogromny wpływ na dzieci.

„Po paru dniach zauważyliśmy z żoną, że dzięki biurkom dzieciom o wiele łatwiej było się skupić” – zaznacza Couch.

Mężczyzna opublikował filmik na YT

Chcąc pomóc innym rodzinom, Mitchell opublikował filmik na YouTube, w którym pokazuje jak w prosty sposób skonstruować biurko za mniej niż 20$.

Po wrzuceniu filmiku, z Couchem skontaktowali się właściciele sieci supermarketów „Grocery Outlet”. Napisali do niego z zapytaniem czy jeśli pokryliby wszystkie koszty, to byłby zainteresowany robieniem biurek dla potrzebujących uczniów.

„Oczywiście. Niezwykle podoba mi się ten pomysł” – odpowiedział im mężczyzna.

Licząc od początku miesiąca, Mitchell skonstruował około czterdzieści biurek. Ma nadzieję, że uda mu się wykonać kolejne pięćdziesiąt.

„Ludzie błagają o biurka.” – mówi Couch – „Dostałem tysiące próśb.”

Dr Deborah Gilboa – psycholog rodzinny podkreśla to, jak ważną rolę pełni odpowiednie miejsce do pracy w rozwoju dziecka. 

„Biurko od razu kojarzy się ze szkołą. Dlatego kiedy dziecko siada przy biurku, przypomina mu się szkoła i wszystkie cele, jakie sobie wcześniej postawiło”.

Mitchell Coach cieszy się, że może przysłużyć się swojej społeczności. Stwarzając dzieciom odpowiednie miejsce do nauki, daje im możliwość rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy w spokoju i skupieniu. 

źródło: today.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły